• Trwa akcja, która rozpali serce niejednego miłośnika zwierząt. To 6. edycja świątecznej inicjatywy #CharytatywnaChoinka2023 organizowanej przez Karmimy Psiaki, będącej częścią Fundacji Sarigato.

  Na specjalnie zaprojektowanej wirtualnej choince każdy z nas może wybrać swoją „bombkę” – psiaka lub kociaka, któremu przekaże gwiazdkowy prezent, wedle zapotrzebowania. W tym roku na dary czeka ponad 1000 wspaniałych zwierzaków z 76 placówek z całej Polski. 

  Według ostatniego raportu wydanego przez Główny Inspektorat Weterynarii, w 2021 odnotowano 12% spadek psów przebywających w schroniskach. Niestety, ten sam dokument pokazuje, że w przypadku kotów o poprawie sytuacji nie ma mowy, a liczba ich adopcji stale maleje. Wiele wskazuje na to, że większe zainteresowanie psami było jednym z niewielu pozytywnych efektów pandemii. Możliwość swobodnego wychodzenia na spacer obudziła w wielu ludziach pragnienie posiadania własnego pupila. Obecnie jednak, gdy pracodawcy wymagają powrotu do biur, posiadanie psa (nierzadko z trudną przeszłością) staje się problematyczne. Do przytulisk trafiają także zwierzaki, które nie są uwzględniane w planach wakacyjnych, lub przez brak odpowiedniej edukacji, traktowane jak zagrożenie dla dzieci. W 2022 wybuchła wojna, a zza naszej granicy przybyło tysiące zwierząt, które straciło bezpieczny dom. Ceny artykułów żywnościowych dla zwierząt, jak i koszty eksploatacyjne prowadzenia schroniska mocno poszybowały w górę. Tegoroczna zima będzie wyjątkowo ciężka dla czworonożnych mieszkańców przytulisk… 

  #CharytatywnaChoinka od Karmimy Psiaki wspiera bezdomniaki w całej Polsce. Ty też możesz pomóc! Jej zasady są bardzo proste. Internauci “wysyłają” gwiazdkowe prezenty za pośrednictwem strony internetowej www.karmimypsiaki.pl/charytatywnachoinka. Każdy zwierzak ma przypisany koszyk produktów, wskazanych przez organizację sprawującą nad nim bezpośrednią opiekę. Wśród prezentów znajdują się artykuły, takie jak specjalistyczna karma, suplementy diety, nowe legowisko lub ubranko na zimę. Każda paczka dostosowana jest do indywidualnych potrzeb zwierzaka. Poza świąteczną pomocą doraźną, można przyłączyć się do akcji poprzez ustawienie płatności cyklicznych. Comiesięczna wpłata o dowolnie wybranej kwocie będzie pobierana automatycznie. Kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych w skali domowego budżetu nie jest ogromnym obciążeniem, a dla bezdomnego czworonoga to szansa na lepsze życie. Od początku akcji, czyli 6 listopada, uzbierano ponad 170 tys. zł, ale to wciąż jest kropla w morzu potrzeb.

  Bardzo cieszy nas fakt, że z roku na rok kwoty, które przeznaczamy na pomoc bezdomniakom stale rosną. Jednak przeliczając skalę potrzeb naszych podopiecznych i koszty związane z prowadzeniem schronisk, zauważamy, że nasze działania wystarczają zaledwie na okres poświąteczny. Wierzymy jednak, że w tym wyjątkowym czasie spełniają się wszystkie marzenia, a nasze bezdomniaki otrzymają długodystansową pomoc. Dlatego w tym roku postanowiliśmy poszerzyć zakres działań i mamy ambicję, aby liczba prezentów przekroczyła wartość 1 miliona złotych. Ta suma zapewniłaby karmę dla 74 placówek, z którymi współpracujemy, nawet na 3 miesiące – mówi Iwona Duda, prezeska Fundacji Sarigato.

  Wyniki akcji można monitorować na bieżąco za pośrednictwem licznika na stronie: www.karmimypsiaki.pl/charytatywnachoinka.

  W tym roku organizatorzy zachęcają także do wzięcia udziału w #CharytatywnaChoinka Challenge. Zadanie polega na nagraniu historii wybranego bezdomniaka i udostępnieniu go wraz z poniższym tekstem na portalach Facebook, Instagram, TikTok, Linkedin:

  Biorę udział w #CharytatywnaChoinka Challenge!

  1. Wspieram i opowiadam historię bezdomniaka z https://www.karmimypsiaki.pl/charytatywnachoinka.

  2. Do nagrania swojego video nominuję @osoba/marka1, @osoba/marka2, @osoba/marka3

  3. Na wykonanie zadania macie 48 godzin.

  Zrób prezent bezdomniakom razem z Karmimy Psiaki!

  Akcja trwa do 27 grudnia.

  Udostępnij