• Podczas wczorajszej (18 grudnia) konferencji prasowej, która odbyła się w Centrum Handlowym Tkalnia, poznaliśmy pierwsze szczegóły organizacji 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście.

  W spotkaniu wzięli udział: szef pabianickiego sztabu Michał Pietrzak, komendantka Hufca ZHP Andżelika Baj, koordynator biegu „Policz się z cukrzycą” Marcin Krebs, prezydent Grzegorz Mackiewicz, starosta Jacek Wróblewski oraz przedstawiciel Tkalni Paweł Woźniakowski.

  Organizatorzy, jak co roku, szykują dużo atrakcji oraz wydarzeń towarzyszących. Wiadomo już, że na orkiestrowy weekend 26-28 stycznia składać się będą: koncerty w pubie Mariańska, turniej piłki nożnej w Hali Powiatowej, minifinały w szkołach, festyn „Dzieci Dzieciom”, bieg „Policz się z cukrzycą”, morsowanie na Lewitynie i minifinał w Tkalni. Zwieńczeniem będzie oczywiście tradycyjne światełko do nieba, choć – jak zapowiada szef pabianickiej WOŚP – będzie ono jeszcze piękniejsze niż w latach ubiegłych. Główna gwiazda wciąż jest tajemnicą. Finał po raz trzeci odbędzie się na terenie Centrum Handlowego Tkalnia.

  W czasie konferencji dowiedzieliśmy się, że za wykonanie pabianickiego Złotego Serduszka ponownie odpowiedzialna będzie firma jubilerska Och!. Tym razem powstaje ono daleko od naszego miasta, bo aż we Włoszech.

  Trasa 6. Biegu „Policz się z cukrzycą” będzie obejmowała cztery pętle wokół stawów na Lewitynie (dystans 5 km). Przygotowanych zostanie 200 miejsc startowych.

  Choć skończyły się już miejsca dla wolontariuszy i wolontariuszek, serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą nas wesprzeć do uczestnictwa w wydarzeniach, a także do współpracy. Do zobaczenia! Siema! – zakończył szef sztabu WOŚP Michał Pietrzak.   

  Pabianicka WOŚP już wystartowała, co jest ewenementem na skalę kraju. Odbyły się pierwsze koncerty w pubie Mariańska w ramach eliminacji zespołów do finałowego koncertu. Wyłoniony został pierwszy ze zwycięzców. Przed uczestnikami kolejne eliminacje.

  Udostępnij