• 80 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z naszej komendy policji. 33-letni pabianiczanin przewoził kontrabandę osobowym volkswagenem. Mężczyzna wpadł podczas kontroli drogowej. 

  16 grudnia około godz. 15.30 policjanci z pabianickiej „drogówki” zatrzymali do kontroli osobowego volkswagena. Zdarzenie miało miejsce na ul. Karniszewickiej. Świadek przekazał, że siedzący za kierownicą mężczyzna jeździ „na sądowym zakazie”.

  Interweniujący funkcjonariusze szybko potwierdzili treść tego zgłoszenia. Jednak podczas wykonywanych czynności uwagę mundurowych przykuły tekturowe kartony znajdujące się na tylnym fotelu pojazdu. Pudełka były zaklejone taśmą i przykryte kocem. 33-latek twierdził, że przewozi czekolady. Dociekliwi policjanci postanowili jednak sprawdzić, czy mężczyzna mówi prawdę – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzeczniczka pabianickiej policji.

  Zamiast słodyczy mundurowi znaleźli papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie policjanci zabezpieczyli 6 kartonów z towarem. Po przeliczeniu okazało się, że w środku było 80 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów.

  Gdyby trafiły one do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby 78.380 złotych tytułem niezapłaconego podatku akcyzowego. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją komendy powiatowej policji – dodaje funkcjonariuszka.

  Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, może ona zostać zwiększona o połowę.

  Pabianiczanin nie uniknie również odpowiedzialności za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

  foto: policja

  Udostępnij