• Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją pabianickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o oszustwo. 

  Jeden z operatorów telekomunikacyjnych poinformował pabianickich funkcjonariuszy o oszustwie. Sprawcy za pośrednictwem internetu zawierali umowy na zakup sprzętu elektronicznego, posługując się danymi przypadkowych osób. Następnie wyłudzali sprzęt elektroniczny, aby finalnie go sprzedać. W ten sposób zawarli umowy na zakup telefonów o łącznej wartości  9958 złotych.

  Obaj mężczyźni wpadli na gorącym uczynku. 13 grudnia próbowali odebrać przesyłkę z paczkomatu znajdującego się w Ksawerowie. Po przejęciu paczki funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich to łodzianin, który był poszukiwany przez Sąd Gdańsk-Południe. Z kolei drugi podejrzany to pabianiczanin. Obaj 27-latkowie usłyszeli już zarzuty – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy KPP Pabianice.

  Pierwszy z nich odpowie za oszustwo, poprzez które pozyskał sprzęt elektroniczny o łącznej wartości 9958 złotych, a także za usiłowanie wyłudzenia sprzętu wartego 7606 złotych. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Drugi podejrzany również odpowie za oszustwo oraz jego usiłowanie, ale ponieważ działał w warunkach recydywy, kara może zostać zwiększona o połowę.

  foto: policja

  Udostępnij