• Nasi policjanci przypominają o potrzebie korzystania z elementów odblaskowych. Akcję #daj się zauważyć, #noś odblaski wsparli już siatkarze z PGE GiEK Skry Bełchatów. Teraz w działania włączyli się kierowcy rajdowi.

  Policjanci z pabianickiej komendy apelują do niechronionych uczestników ruchu drogowego o noszenie elementów odblaskowych. Korzystanie z nich po zmroku poza terenem zabudowanym to obowiązek.

  Nieoświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przyczyniają się do powstawania wielu wypadków drogowych. Podczas takich zdarzeń pieszy praktycznie jest bez szans. Dlatego tak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i dbanie o własne bezpieczeństwo – podkreśla mł. asp. Łukasz Pierzyński z KPP Pabianice.

  Inicjatywę #daj się zauważyć, #noś odblaski na terenie powiatu pabianickiego wsparli już siatkarze z PGE GiEK Skry Bełchatów. Teraz w działania włączyli się kierowcy rajdowi, m.in. mistrzowie Polski Wojciech Goździewicz i Marek Suder.

  Analizy pokazują, że po zmroku „niechroniony” ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 metrów. Natomiast pieszy mający na sobie elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów! Daje to czas kierowcom na reakcję i manewry gwarantujące bezpieczeństwo.

  foto: policja

  Udostępnij