• 24-letni kierowca zasnął za kierownicą i uderzył w bariery. Mężczyzna był trzeźwy, a powodem kolizji było jego zmęczenie.

  W piątek, 12 stycznia, o godz. 2.25 dyżurny pabianickiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze ekspresowej S8. Informacja została wygenerowana przez moduł eCall, czyli ogólnoeuropejski system szybkiego powiadamiania. Kierujący samochodem dostawczym oczekiwał na interwencję tuż za barierami ochronnymi.

  – Okazało się, że pojazd mercedes sprinter uderzył w bariery ochronne, a mężczyzna poza drobnymi zadrapaniami nie odniósł poważniejszych obrażeń. 24-letni kierujący był trzeźwy. Przyznał, że nie pamięta momentu zdarzenia. Policjanci ustalili, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był fakt, że mężczyzna zasnął za kierownicą – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy KPP Pabianice.

  Mieszkaniec Warszawy, jadąc trasą S8 w kierunku Łodzi, na wysokości 219. kilometra zjechał na pas zieleni dzielący jezdnię, a następnie uderzył w zewnętrzne bariery ochronne. Na szczęście, nie doszło do tragedii.

  – Przypominamy i apelujemy: jeśli podczas jazdy pojazdem zaczynamy odczuwać trudności z koncentracją i skupieniem uwagi, jesteśmy senni i zmęczeni, to należy niezwłocznie zatrzymać się w bezpiecznym miejscu i odpocząć. Zlekceważenie tych objawów może doprowadzić do tragicznych i nieodwracalnych skutków – upomina funkcjonariuszka.

  foto: policja

  Udostępnij