• Dzięki czujności policjanta będącego w czasie wolnym od służby, mundurowi wyeliminowali z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcę. 46-latek jechał osobowym volkswagenem mając niemal promil alkoholu w organizmie. Jakby tego było mało, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

    14 stycznia z dyżurnym pabianickiej jednostki policji skontaktował się mundurowy proszący o wsparcie. Funkcjonariusz był w czasie wolnym od służby. Jadąc prywatnym autem zauważył kierującego osobówką, którego sposób jazdy wskazywał, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu.

    Kryminalny, na co dzień służący w Komendzie Powiatowej Policji w Pabianicach, na bieżąco informował patrol o aktualnym położeniu volkswagena. Do zatrzymania kierującego doszło około godziny 15.00 na ulicy Warszawskiej. Mężczyzna był bardzo pobudzony i agresywny – mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy pabianickiej komendy.

    Umundurowani policjanci sprawdzili stan trzeźwości 46-latka. Mieszkaniec Ozorkowa miał w organizmie niemal promil alkoholu. Ponadto okazało się, że kierował samochodem pomimo sądowego zakazu. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

    foto: policja

    Udostępnij