• Kryminalny z pabianickiej komendy w czasie wolnym od służby rozpoznał sprawcę kradzieży. Złodziej „wpadł” podczas zakupów.

    W poniedziałek, 15 stycznia, około godz. 17.20 kryminalny z KPP Pabianice rozpoznał w markecie poszukiwanego sprawcę kradzieży. Nie tracąc go z oczu, mundurowy skontaktował się z przełożonym. Ten na ul. Konopnickiej niezwłocznie skierował będących na służbie policjantów.

    Przypuszczenia funkcjonariusza szybko się potwierdziły. Wspólnie z interweniującymi policjantami zatrzymał 53-latka. 10 stycznia w tym samym markecie mężczyzna ukradł klucz zbliżeniowy Smart Key do pojazdu kobiety, która, płacąc za zakupy, pozostawiła go na ladzie. Chwilę nieuwagi wykorzystał stojący za nią w kolejce pabianiczanin. 44-latka, nie mogąc otworzyć samochodu, zorientowała się, że zostawiła klucz przy kasie. Wchodząc do sklepu, mijała się z mężczyzną, który w tym samym momencie opuszczał budynek. Kamery monitoringu zarejestrowały zdarzenie, a sprawą zajęli się śledczy z pabianickiej jednostki. Kobieta wyceniła straty na 1200 złotych – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy pabianickiej komendy.

    Dzięki czujności funkcjonariusza złodziej nie uniknie kary. Został już przesłuchany i usłyszał zarzut kradzieży. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

    foto: policja

    Udostępnij