• Już od 29 stycznia pabianiczanie i mieszkańcy powiatu pabianickiego będą mogli odwiedzać pabianickiego posła Krzysztofa Haburę w ramach tzw. dyżurów poselskich. Jego biuro mieści się przy ulicy Stary Rynek 6.

  – Praca parlamentarna to nie tylko uczestnictwo w posiedzeniach sejmu i komisji sejmowych. To także spotkania z mieszkańcami. 15 października ubiegłego roku wyborcy obdarzyli mnie szczególnym zaufaniem i wybrali swoim przedstawicielem w parlamencie. To wielkie zobowiązanie, któremu zamierzam sprostać. Jest wiele problemów, które na co dzień dotykają mieszkańców Pabianic i powiatu pabianickiego, a których rozwiązanie może poprawić ich życie. Część z tych spraw można jednak rozstrzygnąć jedynie na poziomie krajowym, na przykład przygotowując odpowiednie zmiany przepisów lub procedur urzędowych. Chcę o tym rozmawiać i chcę działać na rzecz mieszkańców – mówi poseł Krzysztof Habura.

  W trakcie poniedziałkowych wizyt w biurze poselskim zainteresowani, oprócz możliwości spotkania z posłem, będą mogli również uzyskać bezpłatną poradę prawną oraz doradztwo z zakresu pomocy społecznej.

  Pomożemy sporządzić wniosek, pismo do urzędu lub pomocy społecznej społecznej, doradzimy w kwestiach prawnych. Jeżeli z kolei, z uwagi na wagę sprawy, będzie taka potrzeba, skierujemy interwencję poselską bądź interpelację do właściwego resortu lub wniosek do Biura Analiz Sejmowych. Jestem po to, by pomóc mieszkańcom w rozwiązywaniu ich problemów – kontynuuje poseł Habura.

  Pierwszy dyżur odbędzie się w poniedziałek, 29 stycznia, w godzinach 15.00 – 18.00. Dyżury będą odbywać się cyklicznie – w każdy poniedziałek.

  Mieszkańcy będą mogli także kontaktować się z biurem poselskim telefonicznie i mailowo – na przykład po to, by zapisać się na poniedziałkowy dyżur. Dostępny jest już telefon kontaktowy: 661-124-095 oraz skrzynka mailowa: biuroposelskie.habura@op.pl

  Biurem w Pabianicach zawiaduje Dawid Zakrzewski.

  Udostępnij