• Policjanci zatrzymali 46-latkę, która podpaliła jedno z mieszkań na ul. Wspólnej. Kobieta odpowie za zniszczenie mienia. 

  21 stycznia tuż przed godz. 15.00 dyżurny pabianickiej policji otrzymał informację o pożarze mieszkania. Do zdarzenia miało dojść na ul. Wspólnej.

  Na miejscu interweniujący funkcjonariusze zajęli się ustalaniem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Okazało się, że ogień najprawdopodobniej podłożyła mieszkająca tam kobieta, która na chwilę przed rozprzestrzenieniem płomieni wyszła z lokalu – mówi  sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy KPP Pabianice.

  Policjanci rozpoczęli poszukiwania podejrzanej. Tego samego dnia została zatrzymana  na ul. Moniuszki. 46-latka była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało 1,7 promila alkoholu w jej organizmie.

  Pabianiczanka po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut zniszczenia mienia. Właściciel lokalu wycenił wartość poniesionych strat na kwotę ponad 5000 złotych. Za popełnione przestępstwo grozi kobiecie kara do lat 5 pozbawienia wolności.

  foto: policja

  Udostępnij