• Najpierw odwiedziły pabianicką szkołę muzyczną, a potem jedną z podstawówek.

  22 stycznia dzieci z grupy „Jeżyki” i „Stokrotki” z Przedszkola Miejskiego nr 13 odwiedziły Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia przy ul. Grobelnej. Były bardzo ciekawe, jakie zajęcia tam się odbywają i jak wygląda szkoła po remoncie. Gości przywitała Małgorzata Karwat wspomagana przez Gabrielę Fogiel.

  Pierwsze kroki przedszkolaki skierowały do auli, gdzie zostały zaproszone na koncert w wykonaniu uczniów, którym przy fortepianie towarzyszył Sławomir Beśko. Miały też możliwość wysłuchania utworu wykonanego przez Szymona Żmudzińskiego. Potem przyszedł czas na zwiedzanie. Dzieci zaciekawiły przytulne salki, gdzie uczniowie mogą zdobywać umiejętności gry na wybranym instrumencie. Szczególnie  zachwyciły się salą służąca do gry na perkusji. Zwiedziły także magazyn, z którego można wypożyczyć np. skrzypce.

  To była bardzo pouczająca wycieczka. Być może efektem będą przyszli znakomici muzycy.

  Następnego dnia „Poziomki” i „Jeżyki” na zaproszenie nauczycielki Aleksandry Dyguły udały się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 3. Tam miały możliwość obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczniów. Były to piosenki i wiersze Brzechwy oraz Tuwima. Przedszkolaki były pod wrażeniem umiejętności starszych kolegów.

  foto: PM 13

  Udostępnij