• Tymi słowami zaczyna się film pt. “Kto niszczy stadion w Pabianicach?” youtubowego kanału WeszłoTV. 

  Popularny youtubowy kanał o tematyce sportowej WeszłoTV (do niedawna właścicielem spółki Weszło był święcący triumfy dziennikarz Krzysztof Stanowski) opublikował 2 lutego pierwszy film z nowej serii “Sprawa dla Weszlaka”. W cyklu nagłaśniane będą problemy małych i dużych klubów sportowych.

  W pierwszym odcinku internauci zapoznali się z historią niszczonego od kilku lat stadionu PTC Pabianice z ul. Sempołowskiej 6. Na terenie obiektu doszło do jednej kradzieży i czterech aktów wandalizmu (sierpień 2020, lipiec 2022, marzec i czerwiec 2023, sylwester 2023/24).

  Dla młodych ludzi z Pabianic stadion stał się miejscem na libację oraz wszelkiego rodzaju spędy wieczorową porą. Nie byłoby to nic złego, gdyby nie dochodziło do poważnych zniszczeń, za które musi płacić klub. Klub, który nie ma pieniędzy, bo jest tylko A-klasowym klubem. Dlaczego młodzi ludzie dopuszczają się zniszczeń, których renowacje wynoszą tysiące złotych? Czy miasto jest w stanie coś z tym problemem zrobić? Czy klub jest w stanie się rozwijać, skoro co chwilę musi pokrywać jakieś naprawy? Dlaczego na stadionie w Pabianicach nie ma jeszcze monitoringu z prawdziwego zdarzenia? – pytał na początku filmu dziennikarz Jakub Białek z Weszło TV.

  W filmie wypowiada się prezes PTC Pabianice Dariusz Kopa oraz prezydent Grzegorz Mackiewicz.

  Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=8LPMDkKHUS4

  foto: yt/WeszłoTV

  Udostępnij