• W Pabianicach powstają nowe miejsca ułatwiające codzienne życie mieszkańcom. To chodniki, ścieżki rowerowe, a także parkingi. Jeden z nich powstał przy ulicy Zamkowej 48.

    Przeznaczony jest dla mieszkańców znajdującego się tam bloku. Jego wykonawcą jest wspólnota mieszkaniowa oraz Zakład Robót Ogólnobudowlanych Waldemar Choiński.

    Koszt tej inwestycji (29 miejsc parkingowych) wyniósł ok. 250.000 zł brutto. Pozwolenie na wybudowanie parkingu wydane zostało 5 stycznia, a obecnie wszystkie roboty związane z jego powstawaniem są zakończone.

    Termin oddania do użytku jest jednak trudny do ustalenia. Dopiero po zamknięciu prac geodezyjnych będzie możliwość wydania odpowiedniego protokołu potwierdzającego ich zakończenie i oddanie parkingu do pełnowymiarowego użytku.

    Oprócz tego, jak podaje Dorota Augustyniak z Biura Zarządzania i Administrowania Nieruchomościami Locum, planowane jest również rozmieszczenie w obrębie parkingu, obok rosnących tam już wierzb, kolejnych zielonych nasadzeń. Odbędzie się to jednak dopiero przy odpowiednich warunkach atmosferycznych. Prawdopodobnie pod koniec marca.

    Udostępnij