• W kawiarni Coffee House odbyła się dzisiaj konferencja prasowa, w trakcie której zaprezentowana została kandydatka na prezydenta Pabianic z ramienia komitetu wyborczego „Teraz Pabianice”. W konferencji udział wzięli kandydaci na radnych: Dawid Stępniewski, Ewa Krawczyk, Sebastian Adamkiewicz, prof. Mariusz Tszydel. W trakcie spotkania przedstawili oni swoje wizje Pabianic pod względem rozwoju kultury, turystyki, rozbudowy ścieżek rowerowych, rozbudowania terenów zielonych i ochrony przyrody. Najważniejszym punktem było przedstawienie kandydatki na stanowisko prezydenta Pabianic. Prezentacji tej dokonał Dawid Stępniewski:

  – Chciałbym ogłosić, że komitet wyborczy Teraz Pabianice… nie wystawi kandydata na prezydenta. Wystawimy kandydatkę najlepszą w mieście – Renatę Uznańską-Bartoszek.

  Głos zabrała sama kandydatka:

  – Nasz program wyborczy obejmuje sprawy zwykłych pabianiczan i pabianiczanek. Sprawy te zgłaszali nam w ankiecie oraz podczas przeprowadzanych przez nas rozmów w mieście. […] My musimy mieć odwagę występować w imieniu zwykłych mieszkańców naszego miasta i mamy ją. Nasze motto brzmi: „Słuchać ludzi”. Władza ma być dla ludzi i wszystkie decyzje, które są podejmowane, powinny wynikać z oczekiwań i potrzeb mieszkanek i mieszkańców naszego miasta. Tak wyobrażam sobie sprawowanie funkcji prezydenta miasta Pabianic. Zrobimy wszystko, aby mieszkańcy ponownie uwierzyli w to miasto, dlatego w naszej drużynie nie znajdziecie zawodowych polityków. Są wśród nas pielęgniarki, wykładowcy akademiccy, pracownicy kultury, przedsiębiorcy, społecznicy, aktywistki i aktywiści. Przychodzimy do Was z różnych stron, reprezentujemy różne światopoglądy, ale to, co mamy wspólne to troska o nasze miasto i wizja, jak może ono wyglądać. Stworzyliśmy oddolną, rzeczywistą opozycję do naszej władzy i chcemy oddać rządy mieszkańcom naszego miasta, bo to jest ich miasto. Kiedy tworzyliśmy stowarzyszenie „Teraz Pabianice”, czułam, że z tymi ludźmi możemy wiele osiągnąć. Nie kandyduję na prezydentkę, bo skończyły mi się pomysły na moje własne życie. Jestem aktywną przedsiębiorczynią i społeczniczką od trzydziestu lat i… przez kolejne czterdzieści mam co robić w życiu. Przede wszystkim jestem jednak pabianiczanką z dziada-pradziada i z babki-prababki. W Pabianicach od dekad jest wiele nierozwiązanych problemów. Ludzie, którzy za mną stoją, znają te problemy, ale przede wszystkim znajdą na nie rozwiązania. Pabianice na Was czekają. Pabianiczanie chcą mieć nadzieję i to  Wy jesteście tą nadzieją! – deklarowała Renata Uznańska-Bartoszek.

  Zapewniła również o swojej dostępność i chęci pomocy w najróżniejszych trudnych sytuacjach. Jak mówiła, dotychczas kontaktowały się z nią wielokrotnie kobiety doświadczające przemocy, osoby wykluczone, mieszkańcy dostrzegający problemy zieleni w mieście.

  – Jako prezydentka chcę reprezentować wszystkich mieszkańców miasta, którzy we mnie uwierzyli i zaufali mi – podsumowała kandydatka.

  Udostępnij