• Policjanci zatrzymali 15-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Młody pabianiczanin ukradł dwie butelki alkoholu, a uciekając ze sklepu popchnął pracownicę.

    21 lutego funkcjonariusze Zespołu do spraw Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach przyjęli zawiadomienie o kradzieży rozbójniczej. Do zdarzenia doszło 16 lutego około godziny 18.00 w sklepie przy ulicy Łaskiej.

    Do budynku wszedł młody mężczyzna, który od razu podszedł do działu z alkoholami i wziął z półki dwie 0,2-litrowe butelki alkoholu. Nieletni schował je w spodnie. Sytuację widziała pracownica ochrony, która postanowiła natychmiast zareagować mówi sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, rzecznik pabianickiej policji. Nastolatek podczas rozmowy z nią nagle odwrócił się i zaczął uciekać. Przy wyjściu drogę zastawiła mu pracownica sklepu. Ten jednak odepchnął. Kobieta, tracąc równowagę, upadła na wózek sklepowy. W wyniku zdarzenia nie odniosła poważnych obrażeń, jednakże nieletniemu udało się uciec. Łupem nastolatka padł alkohol o wartości niespełna 30 złotych.

    Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością nieletnich natychmiast po przyjęciu zawiadomienia o popełnionej kradzieży rozbójniczej rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Nieletnim „amatorem cudzej własności” był 15-letni pabianiczanin. Młody mężczyzna został zatrzymany. Za popełniony czyn karalny niebawem odpowie przed sądem rodzinnym.


    Udostępnij