• W murach II Liceum Ogólnokształcącego zainaugurowano działalność Stowarzyszenia Królowej Jadwigi, które ma łączyć absolwentów tej placówki. 

  Inicjatorem przedsięwzięcia jest Gracjan A. Majewski, pabianicki społecznik oraz absolwent szkoły. Pomysł podchwycił dyrektor liceum Krzysztof Zajda. Prace nad określeniem celów dla stowarzyszenia, założeń organizacyjnych czy wyboru formuły prawnej działania organizacji trwały ponad 2 miesiące. 

  Wspólnie z dyrektorem Zajdą mamy ambicję, aby uczynić z II Liceum markę, wokół której zbudowana zostanie pewna społeczność. To główne założenie sprzyjające powstaniu stowarzyszeniu. Zależy nam, żeby kolejni uczniowie liceum mogli korzystać z doświadczeń swoich starszych kolegów, inspirować się ich dalszą ścieżką rozwoju. Być może będzie to pomocne dla uczniów w obraniu swojej drogi życiowej – powiedział Gracjan A. Majewski

  Dyrektor Zajda podkreślał swoje zadowolenie, że jest to inicjatywa, która wyszła od absolwentów szkoły, biorąc to za wróżbę jej sukcesu.

  Jestem szczęśliwy, że absolwenci wracają do swojego liceum i mimo upływu lat dalej czują się ze szkołą związani. To gwarancja sukcesu! Bardzo dziękuję Gracjanowi za tę inicjatywę. Poczucie wspólnoty to jedno z najważniejszych potrzeb każdego z nas. Chcemy, żeby każdy absolwent czuł się tu dalej jak u siebie. Wierzę, że stworzenie wspólnoty wokół szkoły przyniesie nam wszystkim wymierne korzyści – podsumował dyrektor Krzysztof Zajda

  Powstawanie stowarzyszeń absolwentów szkół i uniwersytetów to nierzadkie zjawisko. Zwyczajowo w przypadku tych drugich może to wiązać się z wymiernymi korzyściami, przykładowo umożliwiając dalsze korzystanie z bibliotek akademickich przez absolwentów, a nawet zniżkami na korzystanie z usług określonych przedsiębiorców i instytucji, dzięki porozumieniom zawartym przez daną placówkę. 

  Panowie wspólnie podkreślili, że Stowarzyszenie Królowej Jadwigi ma być również platformą współpracy międzypokoleniowej. Zapraszają do kontaktu wszystkich absolwentów, niezależnie od tego, czy ukończyli oni liceum w zeszłym roku, czy kilka, kilkanaście lat temu. 

  W sprawie przystąpienia do stowarzyszenia można kontaktować się drogą mailową, pisząc na adres: stowarzyszenie.jadwiga@gmail.com lub poprzez media społecznościowe II Liceum. 

  foto: Nel Pawełczyk

  Udostępnij