• Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie substancje zabronione. Jeden próbował wyrwać funkcjonariuszom pojemnik i… połknąć jego zawartość.

  29 lutego o godz. 18.35 policjanci z pabianickiej patrolówki zauważyli na parkingu leśnym przy ul. 20 Stycznia dwóch mężczyzn. Widząc ich nerwowe zachowanie, funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co jest tego powodem.

  Zapytani o to, czy mają przy sobie jakieś substancje zabronione, obaj zgodnie zaprzeczyli. Mundurowi nie dali jednak temu wiary. Podczas przeszukania okazało się, że 36-latek miał przy sobie plastikowy, biały pojemnik, wewnątrz którego znajdował się susz roślinny. Łodzianin został natychmiast zatrzymany. Drugi mężczyzna również miał powody do niepokoju. Policjanci bowiem znaleźli przy nim szklany pojemnik z suszem konopi indyjskich. 33-latek był bardzo pobudzony. Próbował wyrwać funkcjonariuszom pojemnik i połknąć jego zawartość. Został zatrzymany.

  Mieszkaniec Łodzi był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. Na domiar złego, w jego mieszkaniu pies służbowy wskazał miejsce ukrycia kolejnych środków zabronionych. Na miejscu ujawniono, a następnie zabezpieczono, marihuanę. Policjanci zabezpieczyli ponad 103 gramy suszu.

  36-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to popełnienie tego przestępstwa sąd może wymierzyć mu karę do 10 lat pozbawienia wolności.

  foto: policja

  Udostępnij