• 1 marca obchodzony był Światowy Dzień „Zero dla Dyskryminacji”. Z tej okazji pabianicka policja przygotowała konkurs „Toleruję – o tym właśnie zarymuję”. W piątek poznaliśmy jego laureatów.

  W rywalizacji mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z powiatu pabianickiego. Wybierając tematykę konkursu, policjanci kierowali się potrzebą podnoszenia wrażliwości i świadomości młodych ludzi na odmienność w środowisku rówieśniczym wynikającą z różnych względów – narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych, kulturowych, społecznych czy też zdrowotnych i sprawnościowych (np. niepełnosprawność). 

  Po burzliwych obradach wyłoniono zwycięzców: I miejsce zajął Nikodem Szulc (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Lutomiersku), II miejsce – Natalia Fisiak (Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Lutomiersku), III miejsce – Katarzyna Kuliberda (Szkoła Podstawowa im. Władysława Stanisława Reymonta w Mogilnie Dużym). Wyróżniono również prace uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dobroniu i Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szydłowie.

  1 marca w komendzie nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursu. Komendant insp. Jarosław Tokarski osobiście pogratulował zwycięzcom i podziękował wszystkim tym, którzy nadesłali do jednostki swoje prace. Laureatom wręczył nagrody i pamiątkowe dyplomy.

  Tutaj można wysłuchać zwycięskich rymowanek:

  https://pabianice.policja.gov.pl/epa/informacje/93984,Rozstrzygniecie-konkursu-Toleruje-o-tym-wlasnie-zarymuje.html.

  foto: policja

  Udostępnij