• Po kilkugodzinnych poszukiwaniach policjanci odnaleźli 27-latka znajdującego się w kryzysie psychicznym. 

  4 marca o godz. 23.10 policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 27-letniego mieszkańca powiatu pabianickiego. Informację o braku kontaktu z synem przekazała zaniepokojona matka.

  Kobieta poinformowała, że 27-latek wyszedł z domu około godziny 17.30 i nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Gdy mężczyzna opuszczał miejsce zamieszkania był bardzo zdenerwowany. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia komendant policji ogłosił alarm. Policjanci zostali postawieni w stan gotowości. Niezwłocznie przyjechali do jednostki, by możliwie jak najszybciej ustalić, gdzie znajduje się zaginiony.  Funkcjonariusze zapoznali się z jego rysopisem i niezwłocznie przystąpili do działania – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, oficer prasowy KPP Pabianice.

  Po kilku godzinach od zgłoszenia 27-latek został odnaleziony. 

  Przypominamy: gdy jesteś w kryzysie psychicznym możesz szukać pomocy pod numerem alarmowym 112 lub zadzwonić na Kryzysowy Telefon Wsparcia Emocjonalnego dla dorosłych (numer: 116 123) oraz Telefon Zaufania dla dzieci i młodzieży (numer: 116 111). Pomocy i wsparcia udzielają także pracownicy Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym pod numerem telefonu: 800 70 2222. 

  W tym roku pabianicka policja odnalazła 16 zaginionych osób.

  foto: policja

  Udostępnij