• Od niedzieli, 10 marca, wejdzie w życie zmiana kolejowego rozkładu jazdy. Uruchomione zostaną dodatkowe poranne pociągi ŁKA w dni powszednie i w weekendy. 

  Dotychczas w weekendowym rozkładzie jazdy była ponad trzygodzinna przerwa w odjazdach między Pabianicami a Łodzią Kaliską (od 9.20 do 12.39). Prezydent Pabianic wnioskował w Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej o zwiększenie liczby połączeń w soboty i niedziele, aby wyeliminować bardzo długi odstęp między kursami.

  Dodatkowy weekendowy pociąg ŁKA będzie odjeżdżał w soboty i niedziele o 10.36. Pojedzie do Łodzi Widzewa przez Łódź Kaliską, Łódź Chojny i przez Olechów. W kierunku przeciwnym pociąg ten odjedzie w soboty i niedziele z Łodzi Widzewa do Pabianic o 8.56 i pojedzie przez Zgierz (odjazd o 9.17), Łódź Żabieniec (9.34), Łódź Kaliską (9.40), do Pabianic dotrze o 9.56.

  To nie jedyny dodatkowy pociąg ŁKA w weekendy. Dotychczas pociąg o 7.48 z Pabianic do Łodzi Fabrycznej kursował tylko w dni powszednie. Teraz będzie wykonywany codzienny kurs o 7.45 na trasie Pabianice-Łódź Widzew, pociąg pojedzie również w soboty i niedziele.

  Uruchomione zostanie także dodatkowe połączenie ŁKA w godzinach porannych w dni powszednie. Dotychczasowy przyśpieszony pociąg ŁKA do Zgierza będzie odjeżdżał o 7.20 zamiast o 7.09 i jednocześnie uruchomiony zostanie dodatkowy pociąg ŁKA o 7.05 do Łodzi Kaliskiej.

  Warto widzieć: przykładowy poranny dojazd z Bugaju do Łodzi z wykorzystaniem pociągu.
  6.18 z Waltera-Jankego odjeżdża autobus linii 5, o 6.39 przyjeżdża na Dworzec PKP. O 6.47 odjeżdża pociąg POLREGIO. Przyjazd do Łodzi Kaliskiej o 7.02.
  6.57 z Waltera-Jankego odjeżdża autobus linii 261, o 7.12 przyjeżdża na przystanek Partyzancka / Prosta. O 7.22 z Pabianic Północnych odjeżdża przyśpieszony pociąg ŁKA do Zgierza. Przyjazd do Łodzi Kaliskiej o 7.33.
  7.50 z Waltera-Jankego odjeżdża autobus linii 2, o 8.05 przyjeżdża na przystanek Partyzancka / Prosta. O 8.15 z Pabianic Północnych odjeżdża pociąg ŁKA do Łodzi Fabrycznej. Przyjazd do Łodzi Kaliskiej o 8.28.

  Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 8 czerwca. Można się z nim zapoznać na stronie komunikacjapabianice.pl.

  foto: komunikacjapabianice.pl

  Udostępnij