• Jeśli planujesz zdobyć patent sternika morskiego, to warsztaty są świetnym przygotowaniem do zdania egzaminu. Zadanie nawigacyjne jest obowiązkowe do zaliczenia egzaminu teoretycznego.

  Coraz częściej docierają do nas informacje o licznych zakłóceniach w odbiorze sygnałów systemu GPS na Bałtyku. Dla każdego sternika jest to poważny problem, ponieważ w czasach, gdy tak mocno ufamy nawigacji ploterom, może powodować to nie tylko wiele stresu, ale przede wszystkim jest to niebezpieczne. Zwłaszcza, kiedy nasza wiedza z tradycyjnej nawigacji z klasycznej mapy dawno nie była używana w praktyce – mówią członkowie Pabianickiego Centrum Sportów Wodnych. – Bezpieczna nawigacja to podstawa! Nie może się opierać jedynie na obserwowaniu ikonki łódeczki na ploterze czy komputerze. Zapraszamy na warsztaty!

  Data: 6 kwietnia, godz. 10.00-13.00.

  Miejsce: siedziba Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych (ul. Bugaj 110, Lewityn, Pabianice).

  Prowadzący: kpt. Marek Zalewski, instruktor żeglarstwa, były wykładowca PZŻ.

  Przebieg kursu: część teoretyczna i praktyka (zadanie nawigacyjne) – nie obejmuje pływów (jeśli będzie zainteresowanie to odbędą się dodatkowe warsztaty). Organizatorzy zapewniają: mapy do ćwiczeń, przyrządy nawigacyjne oraz wszystko, co niezbędne do przeprowadzenia ćwiczeń (kompas, namiernik). Wystarczy zabrać ze sobą chęci do pracy.

  Koszt: 100 zł dla członków Pabianickiego Klubu Sportów Wodnych, 150 zł dla pozostałych. 

  Po odbytych warsztatach certyfikat ukończenia szkolenia.

  Zapisy: pksw.zeglarzezpabianic@gmail.com, tel. 887 072 712.

  Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1331654027518927

  Udostępnij