• Przed ratuszem obchodzono dzisiaj (20 marca) Światowy Dzień Recyklingu. Organizatorami byli Urząd Miejski oraz EkoRegion.

  Młodzież szkolna mogła dziś poszerzyć i sprawdzić swoją wiedzę na temat ekologii.

  O cel akcji zapytaliśmy Macieja Wojdanowskiego z EkoRegionu. Powiedział nam: – Chodzi głównie o propagowanie segregacji odpadów. Pomagamy w tym Urzędowi Miasta, dostarczając materiały, ulotki z tym związane. Najmłodsi mogą rozwiązywać rebusy, przygotowane są również kolorowanki związane tematycznie z segregacją śmieci. Uczestnicy mogą zdobyć różne gadżety, książki, magnesy, a wszystko to powiązane jest tematycznie z segregacją.

  Spotkanie było również podsumowaniem akcji zbierania w szkołach makulatury. W zamian za minimum 1 kg szkoła otrzymywała sadzonkę drzewa. Wśród roślin, które mogą zazielenić szkolne podwórka, były m.in. jałowce, sosny himalajskie, borówki czy świerki serbskie.

  Przed Urzędem Miejskim ustawiła się ogromna kolejka pabianiczan, którzy w wielkich plikach oraz całymi torbami przynosili zbędną makulaturę. Z chęcią i radością wymieniali je na młode drzewka, które z czasem upiększą ich działki i ogrody, kwitnąc i wydając owoce.

  Szczególne zaangażowanie widać było wśród uczniów SP 5, którzy oprócz dbania o środowisko, przynosząc makulaturę do recyklingu, poszerzali i sprawdzali swoją wiedzę na temat segregacji. Najmłodsi brali udział w quizach, odpowiadali na pytania i dokonywali praktycznej segregacji śmieci, wkładając je do odpowiednich pojemników.

  Udostępnij