• W Pabianicach i powiecie mamy wielu zdolnych, młodych ludzi. Warto ich doceniać, dlatego 19 marca w starostwie powiatowym odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów uczniom przez fundację Lion’s Club i „My kochamy Pabianice”.

  Na uroczystości obecni byli m.in. starosta pabianicki Jacek Wróblewski, wicestarosta Gabriela Wenne-Błażyńska, prezydent Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, przewodnicząca Komisji Oświaty Rady Powiatu Ewa Lewandowska, przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury i Sportu UM Iwona Marczak, prezes fundacji Lion’s Club Łódź Krzysztof Szafnik, prezes zarządu fundacji „My kochamy Pabianice” Andrzej Furman oraz jej dyrektor Tomasz Jasiński.

  Fundatorami stypendiów było Lion’s Club Łódź (6 stypendiów; uczniowie będą otrzymywać przez 10 miesięcy po 500 zł, czyli ogółem 5.000 zł) oraz fundacja „My kochamy Pabianice”.

  Ponieważ jednym z celów obu organizacji jest wspieranie dzieci i młodzieży w kształceniu i starcie w dorosłe życie, zarówno fundacja, jak i stowarzyszenie postanowiły ufundować stypendia dla ośmiorga najzdolniejszych uczniów. Sześciu będzie wspieranych przez Lion’s Club, a dwoje przez „My kochamy Pabianice” – powiedział na wstępie starosta Jacek Wróblewski.

  Podkreślił również, że wyróżniona młodzież to osoby z najlepszymi wynikami w nauce, uzdolnione artystycznie i sportowo.

  W czasie uroczystości głos zabrał również prezes fundacji Lions’s Club Krzysztof Szafnik: – Dla mnie to niezwykły zaszczyt i honor uczestniczyć w gali z władzami miasta i naszymi laureatami, najzdolniejszymi z wybranych szkół.

  Opowiedział również o misji fundacji Lion’s Club, największej organizacji charytatywnej na świecie, działającej już od 100 lat, a w Polsce od 35. Podkreślił, że głównym hasłem jej działalności jest dewiza: „We serve”, a więc „służymy”, pomagamy, wspieramy. 

  Stypendystami Lion’s Club zostali: Eryk Faber z I LO (średnia 4,86), Maria Kisiel z II LO (5,53), Łukasz Kubik z ZS 1 (5,50), Paweł Burzak z ZS 2 (5,16), Julita Cywińska z ZS 3 (5,44) oraz Zuzanna Staszewska, uczennica PSM II stopnia. 

  Każdy z laureatów został zaprezentowany przez starostę, który opisał ich osiągnięcia naukowe. 

  Cieszę się, że jesteśmy tu dzisiaj i sześciu młodych pabianiczan może otrzymać wsparcie, aby kiedyś nasze miasto było z nich dumne – podsumował prezes fundacji „My kochamy Pabianice” Andrzej Furman.

  Stypendystami fundacji „My kochamy Pabianice” zostali: Antoni Berner z SP 14 (10 miesięcy po 500 zł – ogółem 5.000 zł) oraz uczeń klasy fortepianu Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łodzi oraz laureat konkursów pianistycznych Wiktor Wahl, przygotowujący się do Konkursu Chopinowskiego (jednorazowo 20.000 zł)

  Krzysztof Szafnik dodał na koniec uroczystości: – Uczestniczymy w tak uroczystej gali po raz pierwszy. Pabianice będą dla naszego klubu Lion’s początkiem, kolebką wspierania ludzi wybitnie uzdolnionych. Od momentu koncertu organizowanego na rzecz wybitnie uzdolnionych w sali Pawelana, mamy kolejne zespoły, które chciałyby uczestniczyć w idei wspierania młodych osób. Jest to Groomer’s Orchestra, Blue Cafe i wiele innych. Będziemy grali na rzecz ludzi uzdolnionych.

  Dodał także, że dotychczasowe działania są tylko początkiem. Fundacja ma zamiar obejmować patronatem także wybitnych studentów, którzy będą potrzebowali wsparcia finansowego na wyjazdy zagraniczne.

  Udostępnij