• Na kilka dni przed Świętami Wielkanocnymi w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość wręczenia Krzyży Zasługi nadanych przez Prezydenta RP.

  Wśród odznaczonych znalazło się wiele osób z Pabianic i rejonu objętego działaniem Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach. To zarówno krwiodawcy, jak i opiekunki Szkolnych Kół PCK.

  Złotym Krzyżem Zasługi zostali odznaczeni: Teresa Kołodziejczyk, prezes Klubu HDK PCK przy OSP w Zduńskiej Woli, krwiodawczyni, która oddała 36 litrów krwi; Tomasz Łagowski z Klubu HDK PCK przy ADAMED PHARMA SA w Pabianicach, krwiodawca, który oddał 59 litrów krwi; Łukasz Pawlikowski, krwiodawca z Aflofarm Farmacja Polska, który oddał 55 litrów i Krzysztof Jankowski prezes Klubu HDK PCK przy BMI Produkcja Polska w Zduńskiej Woli, który oddał 35 litrów krwi.

  Srebrnymi Krzyżami Zasługi odznaczone zostały opiekunki Szkolnych Kół PCK: Katarzyna Olewińska z SP nr 8 i Anna Krawczuk z SP w Piątkowisku.

  Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali: Tomasz Szataniak, krwiodawca z Pabianic, który oddał honorowo 40 litrów krwi; Marcin Krawczyk z Klubu HDK PCK przy ADAMED PHARMA SA, który oddał honorowo 26 litrów; Aneta Łagowska, krwiodawczyni, która oddała honorowo 26 litrów krwi. Ciekawostką niech będzie, że Tomasz Łagowski to jej mąż, który namówił ją, aby – tak jak on – oddawała honorowo krew. Do chwili obecnej oboje oddali 85 litrów krwi.

  foto: PCK

  Na zdjęciu od lewej: Krzysztof Jankowski, Teresa Kołodziejczyk, Aneta Łagowska, Katarzyna Olewińska i Anna Krawczuk…

  Udostępnij

  Dodaj komentarz