• Zebrano 447.642,62 zł.  Mieliśmy ponad 80 firm wspierających i 350 wolontariuszy – taki jest bilans pabianickiego 32. Finału.

  Pabianicki sztab w środę, 3 kwietnia, w kinie Tomi podsumował tegoroczny Finał.

  Podsumowujemy późno, ponieważ dopiero w zeszłym tygodniu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozliczyła finał i my dostaliśmy informacje o tym, ile zebraliśmy. Jest rekord i nawet jeszcze więcej – powiedział z dumą szef sztabu Michał Pietrzak.

  447.642,62 zł, które zebrano, to o ponad 40 tysięcy więcej niż rok temu i ponad 100 tysięcy więcej niż w 2022 roku.

  Spotkanie w kinie rozpoczęło się od podziękowań dla partnerów i członków sztabu. Gorące wyrazy uznania popłynęły do: grupy Genesis Art, Piotra Pająka, Przedszkola Miejskiego nr 4, Przedszkola Miejskiego nr 16, Szkoły Podstawowej nr 17 oraz Jacka Chmielewskiego, dyrektora kina Tomi. Pietrzak podziękował przede wszystkim głównym partnerom, czyli: firmie Och! – fundatorowi pabianickiego Złotego Serduszka (zlicytowane było za 7000 zł), Starostwu Powiatowemu oraz CH „Tkalnia”. Szczególną wdzięczność wyraził władzom miasta: prezydentowi Grzegorzowi Mackiewiczowi i wiceprezydent Aleksandrze Jarmakowskiej-Jasiczek.

  Wyróżnione zostały firmy: ABM Jędraszek, w imieniu której podziękowanie odebrała Joanna Mazur, oraz Adamed, którego przedstawicielem był szef sztabu WOŚP Michał Pietrzak. Wśród wyróżnionych i docenionych byli też: KaWu Serwis, WatchIt Studio, F.W. ITD., a także SnapBox – producent m.in. fotobudek. Koalicyjnemu Klubowi Radnych podziękowano za zaangażowanie w organizację biegu „Policz się z cukrzycą”. Doceniono udział PCM w organizacji finału WOŚP. Nie zabrakło wdzięczności dla „głównego partnera technologicznego” WOŚP – Stickman Events oraz firmy Atlant.

  Na rzecz Finału działały też służby mundurowe, przede wszystkim straż miejska. Na ręce komendanta Tomasza Makrockiego złożone zostały więc podziękowania za ich zaangażowanie w akcję charytatywną. Zarząd Sztabu podziękował za pomoc w organizacji Finału teatrowi DlaNiepoznaki, który reprezentowała Katarzyna Tkacz.

  Słowa wdzięczności popłynęły też do konkretnych osób, bez których nie byłoby Finału WOŚP. Są nimi: Wojciech Krysiak, Piotr Chrabelski – główny prowadzący licytacje, Damian Radzikowski, Łukasz Stencel i Maciej Poros (odpowiedzialni za część sportową Finału).

  Co roku ze Sztabem współpracują niezawodni pabianiccy harcerze. O podsumowanie jego pracy  pokusiła się komendantka Hufca phm. Andżelika Baj:Te kilka miesięcy pracy to ogrom kłótni, radości, sporów, momentów zwątpienia, beznadziei i znów radości. Nikt jednak nie zamieniłby tego na nic innego. To jedyny moment w roku, gdy tylu ludzi robi coś dla kogoś za darmo, poświęcając swój czas, emocje i wszystko to, co ma najlepszego w sobie. tu ludzie, którzy poświęcili sto razy więcej niż inni.

  Po czym zwróciła się bezpośrednio do Michała Pietrzaka.

  Spędziliśmy nad WOŚPem wiele godzin. Jestem niezmiernie wzruszona, mogąc tu, ze sceny, osobiście podziękować ci za ogrom pracy, jaki był twoim udziałem. Nie jesteś harcerzem, ale ja widzę, jak płonie w tobie ta iskra, którą ma każdy w ZHP. Dlatego postanowiłam nadać ci tytuł honorowego członka Hufca ZHP Pabianice – powiedziała. I przekazała mu symbolicznie chustę ZHP.

  Z podsumowań wynika więc, że pabianicka scena ponownie okazała się jedną z największych w Polsce. Ponad 80 firm wsparło organizację „orkiestrowych” imprez, a w dniu Finału na naszych ulicach chodziło 350 wolontariuszy (chętnych było ponad 500). A wynik – 447 642,62 zł! – mówi sam za siebie.

  – Przebiliśmy rekord o ponad 40 tysięcy złotych! To piękny efekt naszej ciężkiej pracy i hojności pabianiczan. Przez ostatnie trzy lata zebraliśmy prawie 1.200.000 złotych, z czego powinniśmy i jesteśmy bardzo dumni – podsumował szef sztabu Michał Pietrzak.

  Pabianice, możemy sobie pogratulować!

  foto: red.

  Udostępnij