• W całej Polsce, również w powiecie pabianickim, protestują rolnicy. Dziś, 4 kwietnia, wkroczyli do poselskiego biura w Pabianicach.

    O godzinie 10.00 sznur oflagowanych ciągników przejechał przez miasto. Rolnicy z naszego powiatu ściągnęli pod budynek na starym mieście, gdzie mieści się biuro poselskie Krzysztofa Habury. Celem ich wizyty było przekazanie posłowi swych postulatów, jakich domagają się jako grupa społeczna. Dotyczą one przede wszystkim importu zboża z Ukrainy, „Zielonego Ładu” i złej polityki rolnej. Jak zapewniają, nie dotyczy to jedynie sytuacji obecnej, ale tej trwającej od lat.

    – Walczymy nie tylko dla siebie jako dla rolników. Walczymy dla wszystkich, bo skutki między innymi „Zielonego Ładu” dotyczą nas wszystkich – mówił uczestnik protestu Grzegorz Antoniewski.

    Do rolników wyszli Krzysztof Habura, kierownik biura Dawid Zakrzewski i Magdalena Werstak z PO. Protestujący, zaproszeni do poselskiej siedziby, wręczyli swe postulaty. Było to: zablokowanie napływu produktów rolnych spoza Unii Europejskiej do państw UE, odejście od „Zielonego Ładu” oraz ochrona zwierząt w Polsce. Po przekazaniu postulatów mieli możliwość przedyskutowania ich z posłem.

    Udostępnij