• News will be here
  • Na 99,9 procent (po zliczeniu głosów w 21 z 29 okręgów) prezydentem Pabianic po raz trzeci będzie walczący o reelekcję Grzegorz Mackiewicz (Koalicja dla Pabianic). Uzyskał on ponad 50% głosów. Zdobył ich 6092 (na godzinę 2.00 w nocy).

    W Pabianicach o fotel prezydenta ubiegało się dzisiaj pięć osób: dwie kobiety i trzech mężczyzn. Byli to wymieniony Grzegorz Mackiewicz (Koalicja dla Pabianic), była skarbnik miasta Anna Łosiak (Projekt Pabianice), społeczniczka i przedsiębiorczyni Renata Uznańska-Bartoszek (Teraz Pabianice), były kurator oświaty Waldemar Flajszer (Prawo i Sprawiedliwość) oraz lider pabianickiej Konfederacji Artur Komoter.

    Najwięcej głosów zdobył Grzegorz Mackiewicz (6092 głosy). Drugi wynik osiągnął Waldemar Flajszer (2368), Anna Łosiak (1031), Renata Uznańska-Bartoszek (890), Artur Komoter (488).

    – Ta kampania była na pewno inna od tych poprzednich, ponieważ nie tak jak komitety, które powstały dwa miesiące temu i powymyślały sobie różne rzeczy, musieliśmy pokazać, że nasza pięcioletnia praca była dobra, skuteczna i zmieniała Pabianice. To było tylko i wyłącznie dzięki temu, że mieliśmy fantastycznych radnych, a ja wokół siebie miałem wspaniałych wiceprezydentów – powiedział zadowolony z wyniku wyborów Grzegorz Mackiewicz.

    Udostępnij