• News will be here
 • Harcerze, woda, śpiewy i regaty – działo się na Lewitynie.

  W miniony weekend (11-12 maja) na MOSiR-ze harcerze zorganizowali Piknik Żeglarski oraz 60. Regaty.

  W sobotę w godzinach dopołudniowych podczas pikniku pabianiczanie mieli możliwość samodzielnego żeglowania, a także przyjrzenia się żeglarskiemu sprzętowi. Najmłodsi mogli także uczestniczyć w animacjach związanych tematycznie z żeglarstwem.

  Na Lewitynie rozlegał się także śpiew. A wszystko to za sprawą harcerzy-wodniaków z 16. Pabianickiej Harcerskiej Drużyny Wodnej „Abordaż”, w wykonaniu których można było usłyszeć popularne szanty i piosenki żeglarskie. W takim repertuarze na plenerowej scenie wystąpiła także Elżbieta Ciępka.

  Strażacy z pabianickiego OSP zorganizowali pirotechniczny pokaz ratownictwa na wodzie. W jego trakcie, oprócz symulacji, ujrzeć można było specjalne kombinezony oraz sprzęt, jak rakiety spadochronowe i race morskie, które są nieodzowne przy takich akcjach.

  Słoneczna pogoda w niedzielę sprzyjała regatom. Żeglarze musieli w ich trakcie zmierzyć się z prawami natury i wiatrem, który momentami zmieniał kierunek. Nie stało to jednak na przeszkodzie, aby wyłonić tych, którzy będą żeglować w finale. Do tego etapu dostali się: Hanna Kozłowska, Alicja Ciemnoczołowska, Ewa Wilczyńska, Krzysztof Janiak, Jędrek i Janek Mazepus, Miłosz Strzałkowski oraz Bartosz Kłys.  

  Młodzi żeglarze dzielnie płynęli do mety, mijając kolejne punkty kursowe i wykonując kółka. Gdy przyszedł czas podsumowań, nagrody w pierwszej kolejności otrzymali wszyscy uczestnicy regat. Ktoś jednak musiał okazać się najlepszy. Mistrzem jubileuszowych 60. regat w klasie Optimist został Jędrek Mazepus. Drugie miejsce zajął jego brat Janek Mazepus.  „Brązowym medalistą” tej kategorii został Bartosz Kłys. W klasie open na podium stanęli: I m. – Marek Świderski, II m. – Maja Maciejewska, III m. Aleksandra Mazepus.

  foto: red.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz