• News will be here
 • Celem inicjatywy była integracja osób „pełnosprawnych” z osobami z niepełnosprawnością.

  Za nami kolejna, trzecia już edycja wyjątkowego wydarzenia, podczas którego wzięliśmy na warsztat tolerancję. To w związku z przypadającym 5 maja Dniem Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Tematem tegorocznej edycji gry miejskiej było uświadomienie, pokazanie i doświadczenie tego, jak wartościowa może być współpraca z niepełnosprawnymi. Do udziału zaproszono uczniów ze szkół podstawowych i placówek zajmujących się osobami z niepełnosprawnością. Utworzono pięć 10-osobowych „mieszanych” grup.

  10 maja o godz. 10.00 wszystkie drużyny spotkały się przy budynku Urzędu Miejskiego. Uczestników powitała Agnieszka Jaksa, kierownik pabianickiego Warsztatu Terapii Zajęciowej i koordynatorka Grupy Wolontarystycznej „Agrafka”. Komendant policji insp. Jarosław Tokarski życzył zawodnikom powodzenia podczas pokonywania poszczególnych zadań.

  Po krótkich zabawach integracyjnych zespoły nadały sobie nazwy: żółci przekształcili się w „Słoneczka”, zieloni w „Zielone groszki”, niebiescy w „Smerfy”, biali w „Kremówki”, a czerwoni w „Czerwone Jagody”.

  Uczestnicy ruszyli do poszczególnych punktów zaraz po tym, jak prezydent Grzegorz Mackiewicz rozdał mapy do gry terenowej. Na każdej stacji drużyny musiały się zmierzyć z zadaniami poruszającymi kwestie niepełnosprawności. Finał zabawy odbył się w Placówce Wsparcia Dziennego Junior, gdzie tradycyjnie na uczestników czekał ciepły poczęstunek i dyplomy, medale oraz drobne upominki.Pierwsze miejsce zajęły „Kremówki”, drugie – „Zielone groszki”, a na trzecim miejscu znalazły się „Słoneczka”.

  Gra została zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Pabianicach, Grupę Wolontarystyczną „ Agrafka” i pabianicki Warsztat Terapii Zajęciowej.

  foto: policja

  Udostępnij

  Dodaj komentarz