• News will be here
 • Liposukcja, nazywana potocznie odsysaniem tłuszczu, to jeden z najszerzej znanych zabiegów estetycznych. Pierwsze tego typu zabiegi były zdecydowanie inwazyjne, jednak nowoczesne metody z pewnością są bardziej komfortowe i mniej obciążające dla pacjentów. Należy jednak pamiętać, że liposukcja to wciąż zabieg z naruszeniem ciągłości tkanek, dlatego tak ważne jest rozsądne postępowanie podczas okresu rekonwalescencji. Dowiedz się, czego nie można robić po liposukcji. O porady poprosiliśmy ekspertów Bieńkowscy Clinic.

  Czym jest liposukcja?

  Liposukcja jest zabiegiem służącym modelowaniu sylwetki poprzez usuwanie tkanki tłuszczowej z jego wybranych partii. Zalecana jest w przypadku uporczywego tłuszczu, którego nie udało się zredukować za pomocą tradycyjnych, naturalnych metod, czyli przede wszystkim diety i ćwiczeń. Liposukcja nie jest zalecana jako metoda walki z nadwagą czy tym bardziej leczenia otyłości. Przebiega ona z naruszeniem ciągłości tkanek, dlatego musi być przeprowadzana przez lekarza w odpowiednich, sterylnych warunkach. Odpowiedzialnością pacjenta jest również odpowiednie przygotowanie do zabiegu według wskazówek specjalisty, w tym zaprzestanie palenia tytoniu i picia alkoholu, zrezygnowanie z przyjmowania niektórych preparatów, głównie tych obniżających gęstość krwi, a także wprowadzenie lekkostrawnej diety – uczula ekspert Bieńkowscy Clinic w Częstochowie. Konieczne będzie także przejście określonych badań krwi.

  Rodzaje liposukcji

  Pierwsze zabiegi liposukcji wykonywane były metodami już niedostępnymi w klinikach medycyny estetycznej. Były one bowiem zbyt inwazyjne, a przy tym wiązały się z dużą utratą krwi, przez co były po prostu niebezpieczne dla pacjenta. Obecnie istnieje kilka możliwości wyboru. Do najczęściej oferowanych nowoczesnych typów „odsysania tłuszczu” należą:

  • liposukcja laserowa – komórki tłuszczowe przed odsysaniem rozbijane są przez skoncentrowaną wiązkę światła,
  • liposukcja wibracyjna – tkanka tłuszczowa upłynniana jest za pomocą mikrowibracji, które jednocześnie pomagają oddzielić komórki tłuszczowe od pozostałych tkanek,
  • liposukcja wodna – tkanka tłuszczowa jest „wypłukiwana” za pomocą strumienia wody (z dodatkiem środka przeciwbólowego) pod odpowiednim ciśnieniem,
  • liposukcja ultradźwiękowa  – tkanka tłuszczowa rozbijana jest za pomocą wibracji wywołanych przez ultradźwięki.

  Każdy z powyższych typów zalecany będzie w przypadku różnego typu problemu, a także innych, indywidualnych uwarunkowań pacjenta. W kwestii wyboru odpowiedniej techniki zawsze warto kierować się opinią lekarza – przypomina specjalista Bieńkowscy Clinic.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz