• News will be here
 • Egzaminy klas VIII trwają. Dzisiaj (15 maja) uczniowie podstawówek zmierzyli się z matematyką.

  W drugim dniu egzaminacyjnego „maratonu” odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 9. W tej placówce, jak informuje dyrektor Elwira Stanek, do egzaminu podeszło 16 osób, ponieważ w tym roku szkołę opuszcza tylko jedna klasa VIII.

  Uczniowie pisali egzaminy zarówno na arkuszach standardowych, jak i dostosowanych do ich możliwości psychofizycznych. Jeszcze przed egzaminem porozmawialiśmy ze zmierzającymi ku szkole uczniami.

  Ja trochę się stresuję, chyba bardziej niż wczoraj. Jest to kwestia przedmiotu, z którego jest egzamin – przyznał Igor.

  Ósmoklasista, a także jego koleżanki Amelia i Ania byli, jeszcze przed otwarciem arkuszy przekonani, że na sto procent pojawią się w nich zadania z twierdzenia Pitagorasa. 

  Ja w ogóle się nie stresuję, podobnie jak wczoraj – dodała Róża, która tak  jak inne ósmoklasistki   była przekonana, że czeka ich spotkanie z obliczaniem prędkości, drogi i czasu.

  Gdy minęło już prawie 100 minut egzaminu, w trakcie którego ósmoklasiści musieli zmierzyć się z różnorodnymi zadaniami, np. dotyczącymi wyrażeń algebraicznych oraz brył, przed szkołą pojawili się kolejni uczniowie. Jak czuli się po tych zmaganiach?

  Czuję się bardzo dobrze, moim zdaniem było bardzo łatwo. Myślę, że poszło bardzo dobrze. Nic mnie w zadaniach nie zaskoczyło. Jedynie polecenia do zadań otwartych były dość skomplikowane, choć myślę, że będzie dobrze – powiedziała Maja.

  Egzamin był łatwy, szczególnie przekształcanie wzorów. Zaskoczyło mnie tylko trochę jedno z zadań tekstowych –  dodał Igor.

  Życzymy powodzenia w jutrzejszym językowym egzaminie.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz