• News will be here
 • 22-24 maja zagości w Pabianicach nowoczesny spektakl multimedialny Biura „Niepodległa”. Będzie to wydarzenie bezpłatne.

  ISKRY NIEPODLEGŁEJ to nowoczesny spektakl multimedialny Biura „Niepodległa” umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która może podróżować po całej Polsce. Za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych prezentuje fakty i postaci tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

  ISKRY NIEPODLEGŁEJ to historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą wspólną była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału na działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia tworzących naszą codzienność: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu, sportu.

  Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy wynalazców, takich jak Bekker czy Szczepanik. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI. Doświadczenie wizyty wspiera zaś aplikacja z rozszerzoną rzeczywistością, która pozwala lepiej poznać świat ISKIER NIEPODLEGŁEJ.

  Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

  LOKALIZACJA: ulica Strażacka (przy ulicy Zamkowej). HARMONOGRAM: dzień 1 (22 maja): godz. 10.00 – 18.00; dzień 2 (23 maja): 10.00 -18.00; dzień 3 (24 maja): 10.00 – 16.00.

  Projekt ISKRY NIEPODLEGŁEJ sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz