• News will be here
 • Fundacja „Zdrowy Biust” nieustannie przypomina, jak ważna jest profilaktyka i wczesne wykrywanie raka piersi. Dlatego w czerwcu organizuje charytatywno-sportowe wydarzenie pn. „Corin Onko-Run”. Tegoroczna edycja wesprze leczenie Martynki Stasiak.

  Sportowe wydarzenie – charytatywny bieg i marsz nordic walking – będzie połączone z piknikiem „Zdrowa Rodzina”. Podczas imprezy będą prowadzone badania USG piersi, badania palpacyjne oraz prelekcje na temat zdrowia kobiet. Celem imprezy jest promowanie zdrowego stylu życia i profilaktyki nowotworowej, głównie chorób piersi, prostaty, jelita grubego oraz płuc, co przyczyni się do rozwoju świadomości zdrowotnej i odpowiedzialności mieszkańców za własne zdrowie.

  W „Corin Onko-Run” mogą wziąć udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni (panie w różowych koszulkach symbolizujących walkę z rakiem piersi, a panowie w niebieskich – symbol walki z rakiem prostaty).

  Sportowe wyzwanie dedykowane jest 3,5-letniej Martynce Stasiak, która cierpi na rzadką chorobę genetyczną, czyli zespół Retta. To zaburzenie neurorozwojowe, które wynika z uszkodzenia funkcji genu MECP2 położonego na chromosomie żeńskim X. Do typowych objawów zalicza się: utratę sprawności manualnej i zdolności mówienia, zaburzenia koordynacji ruchowej ciała, stereotypowe ruchy rąk, zgrzytanie zębami, problemy z kontaktami społecznymi, napady padaczkowe, problemy żołądkowe jelitowe i oddechowe, w późniejszym okresie skoliozy i przykurcze mięśniowe, mogą także wystąpić problemy kardiologiczne.

  Na pomoc Martynce zostanie przeznaczona część wpisowego na „Corin Onko-Run”. Dodatkowo leczenie będzie można weprzeć dobrowolnymi datkami do puszek lub wpłatami bezpośrednio na konto bankowe.

  Zbiórka na leczenie Martynki: https://www.siepomaga.pl/martyna-stasiak

  Jej fanpage: https://www.facebook.com/profile.php?id=100092180325238

  Grupa na FB: https://www.facebook.com/groups/262524199512439/

  Dziewczynkę można też wesprzeć, przekazując wpłatę na subkonto Fundacji „Zdrowy Biust”: 24 1020 3437 0000 1602 0277 4594.

  Zapisy i szczegóły na temat CORIN ONKO – RUN dostępne są także na stronach:

  www.zdrowybiust.eu

  Link bezpośredni do zapisów w InesSport:

  inesSport-zgłoszenia

  Link bezpośredni do podstrony wydarzenia na wszystko gra:

  CORIN ONKO-RUN (wszystkograpabianice.pl)

  Link do wydarzenia na FB:  https://www.facebook.com/events/1131360401212388

  Na II Bieg Charytatywny i Marsz Nordic Walking „Corin Onko-Run” w niedzielę, 9 czerwca, zaprasza Fundacja „Zdrowy Biust” i Stowarzyszenie „Wszystko Gra – Pabianice”.

  Poprzednia edycja odbyła się w 2019 roku.

  Udostępnij