• News will be here
 • Międzynarodowe mistrzostwa Polski juniorów do lat 20 rozegrano 17 i 18 maja w Kostrzynie nad Odrą. Przyjechali tam najlepsi juniorzy z Polski oraz ekip zagranicznych z Czech, Frankfurtu i Lipska.

  Wśród nich w wadze 87 kg wystartował Artur Pik z ASW NELSON. Artur stoczył trzy bardzo ciężkie pojedynki i dotarł do finału. W pierwszej walce spotkał się z bardzo silnym fizycznie Czechem z Olimpii Praga Mirosławem Valką. Artur pokonał rywala 9:0. Następnym przeciwnikiem był Yurij Bulawchenko z Agrosu Żary, którego położył na plecy w drugiej rundzie. W walce półfinałowej spotkał się z kolejnym Czechem Peterem Znamenackim, z którym wygrał na plecy przy prowadzeniu 5:0.

  W finale Pik zmierzył się z Wojciechem Iwanowskim z Unii Racibórz, reprezentantem Polski, z którym podjął rywalizację o prymat w Polsce. Po pierwszej rundzie Artur prowadził 1:0. Jednakże druga rozstrzygnęła się w parterze…

  – Naszego zawodnika arbiter przetrzymał w parterze, pomimo uchwytu za nogi – mówi trener Waldemar Sawosz. – Pięć wózków przeciwnika skończyło walkę.

  Artur przegrał 1:11 i zdobył tytuł wicemistrza międzynarodowych mistrzostw Polski juniorów do lat 20.

  Ogromne słowa uznania za charakter i powrót na matę po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzjami dodaje trener. Mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku Artur wygra rywalizację w kraju i będzie reprezentował Polskę. Pabianicom potrzebny jest reprezentant Polski w zapasach.

  Sekcja zapasów ASW NELSON prowadzi nabór chłopców i dziewczynek urodzonych w 2012 i młodszych na zajęcia z ćwiczeń ogólnorozwojowych o profilu sport walki. Kontakt: trener Bogusław Bandzierz (tel. 504-985-677) i trener Waldemar Sawosz (tel. 607-450-059).

  Udostępnij