• News will be here
 • Od 7 do 20 kwietnia uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach wzięli udział w mobilności edukacyjnej realizowanej w ramach Programu Erasmus+.

  W projekcie brało udział 22 uczniów klas IV o profilu technik fotografii i multimediów oraz technik logistyk, 1 opiekun i 1 nauczyciel przedmiotów zawodowych – fotograficznych.

  Młodzież w czasie trwania projektu uczestniczyła w zajęciach teoretycznych i praktycznych, których celem był kompleksowy rozwój kompetencji i umiejętności, wzrost kwalifikacji zawodowych, językowych oraz personalno-społecznych. Dzięki zajęciom praktycznym w centrum OES w Platamonas oraz hurtowni napojów Koutalias w Nei Pori uczniowie klasy 4 TEL mieli okazję poznać i doświadczyć realiów pracy logistyka w innym kraju.

  Uczniowie klasy 4TFo mogli rozwijać swoje umiejętności i czerpać z doświadczeń greckiego fotografa, który prowadził zajęcia praktyczne. Efektem tej pracy była wystawa zdjęć wykonanych w czasie projektu. Fotografowie podczas zajęć teoretycznych dowiedzieli się, jak stworzyć swój biznes plan i poznali metody druku fotografii. Dzięki licznym konkursom fotograficznym, plastycznym i grom terenowym młodzież mogła wykazać się kreatywnością oraz umiejętnością współpracy i komunikacji.

  Uczniowie poznawali kulturę kraju partnera poprzez naukę greckich tańców i degustację potraw. Podczas wycieczek, które były organizowane w czasie wolnym, uczestnicy projektu poznali  historię, tradycję, zwyczaje Greków oraz największe atrakcje turystyczne tego regionu. Uczniowie i nauczyciele zobaczyli Meteory, wyspę Skiathos, plażę w Nei Pori, Panteleimonas, Litochoro oraz zamek w Platamonas.

  Zachęcamy do obejrzenia relacji z wyjazdu na stronie internetowej szkoły: https://zs3pabianice.edu.pl

  tekst i foto: ZS 3

  Udostępnij