• News will be here
 • Od dzisiaj (22 maja) w Pabianicach gości ciężarówka Biura „Niepodległa” z nowoczesnym spektaklem multimedialnym. Byliśmy na seansie i chętnie podzielimy się swoimi wrażeniami.

  Iskry Niepodległej to nowoczesny spektakl multimedialny Biura „Niepodległa” umieszczony w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej. Za pomocą technologii wizualnych prezentuje fakty i postaci tworzące opowieść o potencjale naszej wspólnoty. To historie wybitnych Polek i Polaków, których cechą była chęć zmieniania świata i przekuwanie potencjału w działanie. Wśród nich znajdują się bohaterowie z różnych dziedzin życia: techniki, medycyny, nauki, pracy społecznej, kultury, eksploracji świata i kosmosu oraz sportu.

  Narratorem jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie na specjalnie zaprojektowanym ekranie. To z nią goście udadzą się w podróż po polskich dokonaniach, poznając bliżej losy znanych i utalentowanych rodaków.

  Dziś rano zorganizowano pokaz dla pabianickich dziennikarzy. Redakcja NŻP uczestniczyła w nim i z czystym sumieniem możemy powiedzieć: warto! Zachęcamy do obejrzenia spektaklu. To niesamowita podróż przez polską, nierzadko trudną, ale chwalebną historię. Mamy być z czego dumni, a Iskry Niepodległości o tym dobitnie przypominają. Zwiedzanie mobilnej wystawy jest całkowicie bezpłatne!

  Lokalizacja: ulica Strażacka (przy Zamkowej).

  Harmonogram: 22 maja, godz. 10.00 – 18.00; 23 maja 10.00 – 18.00; 24 maja, 10.00 – 16.00.

  Projekt Iskry Niepodległej sfinansowano z budżetu Państwa w ramach środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  foto: red.

  Udostępnij