• News will be here
 • 23-latka z Pabianic została prowadzącą nowego kanału newsowego w ramach projektu „NA CZASIE” znanego youtubera Mikołaja „Konopskyy’ego” Tylki.

  Milena Mielczarek jest absolwentką Zespołu Szkół nr 2, a dokładniej liceum ogólnokształcącego z profilem wojskowym. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną w Łodzi. Od niedawna pabianiczankę oglądać możemy na youtubie jako prowadzącą kanał newsowy o nazwie PLOTKARY.

  PLOTKARY są częścią większego projektu, którego pomysłodawcą i założycielem jest jeden z największych polskich youtuberów – Konopskyy. Na swoim głównym kanale Mikołaj Tylko ma prawie 2 miliony subskrypcji. Nagrywa materiały z tematyki newsowej i tzw. commentary. Zasłynął jako jeden z ujawniających i nagłaśniających (razem z Sylwestrem Wardęgą) aferę pedofilską na polskim youtubie ochrzczoną mianem Pandora Gate. Film pt. „Mroczna przeszłość polskiego youtuba” obejrzano 12 milionów razy.

  W ostatnim czasie Konopskyy poszerza swoją działalność. W ramach projektu „NA CZASIE” otwiera kolejne kanały newsowe. Tych nie prowadzi już jednak sam – prowadzących wybiera w castingu. W marcu powstał kanał WOTUM o tematyce politycznej. Teraz pojawił się kanał PLOTKARY, którego współprowadzącą (wraz z Natalią Rześną z Gdańska) jest pabianiczanka.

  Jak czytamy w opisie kanału: „PLOTKARY to dawka najświeższych dram i odklejek z influencerskiego świata. Zostań z nami na dłużej, żeby zawsze być na bieżąco z najnowszymi skandalami internetu!”. Sam Konopskyy w pierwszym odcinku PLOTKAR (w którym gościnnie wziął udział) opisał kanał następująco: „Jest to kolejna odnoga projektu „NA CZASIE”. Na tym kanale znajdziecie więcej niszowych newsów, na które nie było miejsca na moim kanale i takie, które skierowane są do tej żeńskiej części youtuba”.

  Kanał PLOTKARY ma być poniekąd odwzorowaniem kanału Konopa, jednak z większym naciskiem na damską publikę. Dodatkowo co tydzień będzie się pojawiać Plotcast, w którym w dłuższej formie i nieco bardziej na luzie będziemy podsumowywać to, co wydarzyło się w ubiegłym tygodniu – powiedziała w rozmowie z NŻP Milena Mielczarek. – Pomimo dosyć częstych kontaktów z kamerą w takiej sytuacji całkowicie zaczyna się naukę od zera. Trzeba złapać swój styl i mam nadzieję, że bardzo szybko również nam tego typu „występy” wejdą w nawyk.

  Casting do PLOTKAR ogłaszany był na odcinkach u Mikołaja. Wszystko polegało na wrzuceniu filmiku, w którym należało przedstawić wysłane przez organizatorów materiały. Dodatkowo trzeba było wypełnić ankietę i… czekać na odzew.

  Nagrałam i zmontowałam film, po czym zastanawiałam się, czy właściwie jest sens go wrzucać – śmieje się Milena. – Na szczęście mój narzeczony miał nosa i słusznie mi doradził, żebym to koniecznie zrobiła.

  Filmiki były publiczne, można było więc obserwować konkurencję. Było to ponad 400-500 osób. Organizatorzy castingu zwracali uwagę na śmiałość przed kamerą i obycie z tematami technicznymi.

  Jest to na pewno nowa przygoda w moim życiu, którą chciałabym się dzielić z Pabianicami – mówi 23-latka. – Dostałam od mieszkańców wiele pozytywnych i motywujących wiadomości.

  Link do kanału: https://www.youtube.com/@PLOTKARYNEWS

  Ps. Milenę możecie pamiętać z udziału w konkursie Miss Polonia Województwa Łódzkiego w 2022 roku. Była jedną z17 finalistek.

  foto: Cezary „CDX” Dominiak, youtube/PLOTKARY

  Udostępnij