• News will be here
 • Czwartkowe popołudnie, 23 maja, stało się okazją dla rodziców i dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 do zadbania o aktywność oraz zdrowie.

  A wszystko to podczas pikniku rodzinnego zorganizowanego z okazji Dnia Matki i Ojca połączonego z podsumowaniem programu edukacyjno-wychowawczego „Zdrowe dziecko – zdrowy dorosły. Stop z otyłością i złymi nawykami żywieniowymi”.

  Na spotkaniu obecni byli specjalni goście: naczelnik wydziału edukacji UM Waldemar Boryń, kierownik tego referatu Marcin Jaworski, dyrektor PODNiDM Małgorzata Biegajło, w imieniu rektora Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi Natalia Wittek-Smorąg.

  Wszystkich zgromadzonych powitała dyrektor PM 4 Barbara Olszewska:Na terenie naszego przedszkola był realizowany program „Zdrowe dziecko, zdrowy dorosły. Stop otyłości”. Był to bardzo różnorodny program edukacyjno-wychowawczy, bo właśnie z tym programem związane były różne formy aktywności: warsztaty, wykłady, konsultacje. Dzięki projektowi dowiedzieliśmy się, czym jest dietetyczne odżywianie, jakie są zawartości poszczególnych składników w kupowanych przez nas produktach, wypracowaliśmy praktyczne dobre nawyki żywieniowe.

  Natalia Wittek-Smorąg, przedstawicielka uczelni, z którą współpracowało przedszkole, zaprezentowała tematykę programu „Zdrowe dziecko – zdrowy dorosły”, w który zaangażowani byli nie tylko nauczyciele, ale cała społeczność przedszkola, w tym kucharze, intendenci. 

  Celem tego programu była zmiana nawyków żywieniowych zarówno w przedszkolu, ale też, małymi kroczkami, u państwa, osób dorosłych wyjaśniła. – Dzięki zajęciom dzieci mogły nauczyć się przygotowywać zdrowe soki, przekąski, kanapki.

  W trakcie pikniku na ręce dyrektor Barbary Olszewskiej został wręczony przez przedstawicieli WSBiNoZ dyplom za uczestnictwo przedszkola w projekcie.

  Kolejnym programem były występy przedszkolaków. Najmłodsi z grup „Pszczółki” oraz „Duszki” udowodnili na plenerowej scenie, że dbanie o zdrowie może wyrażać się również aktywnością artystyczną. Wykonali przed zgromadzonymi utwór „Kolorowe dzieci”. „Jeżyki” zaprezentowały się w układzie tanecznym do utworu z popularnego musicalu „Grease”. Na scenie pojawił się też m.in. Piotr Włodarczyk ze szkoły ESKADRA, dzięki któremu dzieci zaangażowały się w zabawy taneczne.

  Nie zabrakło czysto sportowych rozgrywek. Odbył się żywiołowy, pełen emocji mecz w dwa ognie, który to rozegrali rodzice dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Mistrzami okazały się mamusie i tatusiowie starszaków. Dorośli brali udział również w przeciąganiu liny. W konkurencji pań najlepsze okazały się mamy maluchów, a wśród panów – tatusiowie starszaków.

  Dzieci z chęcią korzystały z wielu rozmaitych atrakcji, np. malowania twarzy, tworzenia postaci zwierząt z balonów, ścieżki sensorycznej czy też robienia baniek mydlanych. Pabianiccy smakosze w każdym wieku mogli też spróbować przedszkolnych zdrowych potraw, np. galaretek z owocami, ciast, ciasteczek czy babeczek, ale też kiełbasek z grilla. Chętni mieli możliwość skorzystania z  konsultacji dietetycznych oraz obejrzenia prezentacji dotyczącej żywienia w PM 4. 

  Jednym słowem działo się!

  foto: red.

  Udostępnij