• News will be here
 • Policjanci na terenie gminy Zduńska Wola przechwycili nielegalny tytoń. W sprawę zamieszany jest 53-letni mieszkaniec powiatu pabianickiego.

  Mundurowi z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją Komendy Powiatowej Policji w Zduńskiej Woli ustalili, gdzie jest przechowywana znaczna ilość suszu oraz krajanki tytoniowej. Razem z kryminalnymi i funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Łodzi pojechali się pod wyznaczony adres. W pomieszczeniach gospodarczych na posesji znajdującej się w gminie Zduńska Wola znajdowały się znaczne ilości worków i papierowych kartonów. Znajdowało się w nich ponad 3 tony nielegalnego tytoniu.

  Policjanci zabezpieczyli towar i zatrzymali do wyjaśnienia 47-letniego właściciela posesji, a także jego kolegę. To 53-latek z powiatu pabianickiego, który już wcześniej był notowany. Obaj usłyszeli zarzuty za paserstwo akcyzowe. Przed sądem odpowiedzą za naruszenie przepisów Kodeksu karnego skarbowego. Prokuratura Rejonowa w Zduńskiej Woli zastosowała środki zapobiegawcze wobec obu podejrzanych.

  Oszacowano, że uszczuplenie Skarbu Państwa mogło wynieść 2.618.899 zł. Sprawa jest rozwojowa i znajdzie swój finał w sądzie. Mundurowi nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

  foto: policja

  Udostępnij