• News will be here
 • Propozycja dla dojrzałych melomanów od miejskiego muzeum.

  Już w najbliższą środę, 29 maja, o godz. odbędzie się wyjątkowy koncert. Na fortepianie zagra Hanna Holeksa oraz Bacewicz Piano Duo w składzie: Hanna Holeksa i Anna Liszewska.

  Pianistki, kameralistki i pedagożki rozpoczęły współpracę w 2019 roku, łącząc swoje indywidualne, szerokie doświadczenie w zakresie wykonawstwa kameralnego i solowego, ze wspólnym zamiłowaniem do muzyki polskiej.

  Artystki posiadają repertuar z uznanymi dziełami przeznaczonymi na 2 fortepiany lub na 4 ręce, całą paletę utworów polskich kompozytorów, przede wszystkim tych niemal całkowicie, a niesłusznie, zapomnianych – mówią muzealnicy.

  Zespół koncertuje w kraju i za granicą, wykonując dzieła od baroku do współczesności. Obie artystki są profesorami Instytutu Muzyki Kameralnej w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Ponadto Anna Liszewska pełni funkcję pełnomocnika rektora ds. parametryzacji oraz Dyrektora Szkoły Doktorskiej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Jest aktywnym członkiem Łódzkiego Towarzystwa Naukowego, Przewodniczącą łódzkiego Oddziału SPAM, a także Prezesem Zarządu Fundacji im. Stanisława Liszewskiego.

  Projekt realizowany w ramach Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Udostępnij