• News will be here
 • Miasto pozyskało 80 tys. zł dotacji z budżetu Województwa Łódzkiego na promocję zdrowia, edukację zdrowotną i profilaktykę chorób. Prowadzone będą bezpłatne zajęcia sportowe, porady z zakresu żywienia i konsultacje ze specjalistami.

  Działania zostały sfinansowane z programu „Zdrowe Łódzkie na plus”. Potrwają do grudnia i będą prowadzone w czterech różnych obszarach.

  Konkurs na zdrowy posiłek poprzedzony ogólnodostępną akcją informacyjno-edukacyjną

  Zaplanowano cykl 6 prelekcji w zakresie dietoterapii i profilaktyki chorób dietozależnych, które będą odbywały się w Centrum Seniora w Pabianicach (ul. Marii Konopnickiej 39) o godz. 17.00. Wstęp wolny.

  5 czerwca – Jak zadbać o nasze jelita – profilaktyka żywieniowa

  2 września – Zalecenia żywieniowe dla insulinoopornych

  16 września – Co może jeść cukrzyk, czyli dietoterapia w chorobie cukrzycowej

  30 września – Dieta ketogeniczna – na czym polega i czy może stać się lekarstwem

  14 października – Żywienie w profilaktyce i leczeniu chorób układu krążenia

  28 października –  Jak wzmocnić stawy dietą, czyli co jeść a czego unikać w chorobie zwyrodnieniowej stawów

  Wiedzę z prelekcji będzie można wykorzystać w konkursie na zdrowy posiłek, w którym nagrodą będzie sprzęt AGD ułatwiający przygotowywanie zdrowych i pełnowartościowych posiłków lub ich przechowywanie. Szczegóły dotyczące konkursu zostaną ogłoszone we wrześniu.

  Ruszaj się dla zdrowia

  Pod hasłem kryją się regularne zajęcia Nordic Walking organizowane dwa razy w tygodniu. Spacery z kijkami odbywają się w Parku Wolności (poniedziałki, godz. 9.00) i na  „Lewitynie” (wtorki, godz. 17.00). Poprzedzone są pogadanką z zakresu wskazań i przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania tej formy aktywności, doboru i prawidłowego użytkowania kijków, odpowiedniej odzieży na trening, technik prawidłowego chodzenia oraz korzyści zdrowotnych płynących z regularnych ćwiczeń. Wstęp wolny.

  Zdrowa kobieta

  Akcja profilaktyczna skierowana do pabianiczanek, na którą składać się będą ogólnodostępne wykłady specjalistów, indywidualne konsultacje specjalistyczne oraz zajęcia ruchowe: zdrowy kręgosłup (poniedziałki, godz. 15.00), ćwiczenia mięśni dna miednicy (wtorki, 16.30) naprzemiennie z zumbą (wtorki, 16.30). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel.: 887 500 951. Zajęcia będą prowadzone w Centrum Seniora w Pabianicach.

  Zdrowy mężczyzna

  W ramach akcji profilaktycznej odbędą się ogólnodostępne wykłady specjalistów, indywidualne konsultacje specjalistyczne oraz zajęcia ruchowe: zdrowy kręgosłup (środy, 16.30), ćwiczenia gimnastyczne „Bądź w olimpijskiej formie” (poniedziałki, godz. 16.30) oraz ćwiczenia siłowe (od września). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel.: 887 500 951. Zajęcia będą prowadzone w Centrum Seniora w Pabianicach.

  Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Spraw Społecznych i Gospodarczych Urzędu Miejskiego w Pabianicach (ul. Gabriela Narutowicza 33, I piętro, pokój nr 14), telefon: 507 012 588, e-mail: zdrowie@um.pabianice.pl, strona internetowa: www.um.pabianice.pl w zakładce Zdrowie/Zdrowe Łódzkie na plus.

  Akcja skierowana jest do pełnoletnich mieszkańców Pabianic.

  Udostępnij