• News will be here
 • Z myślą o dzieciach w sobotę, 1 czerwca, miasto przygotowało atrakcyjny festyn i rajd rowerowy im. profesora Jana Bernera.

  W sobotę na Lewitynie (w godz. 14.00-19.00) odbędzie się festyn z okazji Dnia Dziecka, a w jego trakcie m.in. występy młodych artystów, bitwa wodna, Holi Festiwal Święto Kolorów, piana party, tresura psów, konkursy i inne atrakcje. Motywem przewodnim imprezy będzie „Dolina skrzatów”.

  Program jest imponujący! A w tym wszystkim masa cudownych ludzi, firm, stowarzyszeń, fundacji zaangażowanych w ten projekt. Tylko po to, aby na buzi każdego dziecka zagościł uśmiech, a w serduchu pojawiło się szczęście! – zachęcają organizatorzy. – 1 czerwca spotykamy się na Lewitynie. Poznacie skrzata Fabianka, który od zawsze mieszka w Pabianicach, chociaż kiedyś to miejsce zupełnie inaczej się nazywało i inaczej wyglądało. A w niedalekiej przyszłości poznamy Was z całą rodziną skrzata i jego przyjaciółmi. Bajkę o skrzacie Fabianku i jego przygodach napisał i dalej tworzyć będzie dla Was Piotr Pazdej, twórca „Ostatniej sarny na ziemi” (za ten zbiór opowiadań otrzymał Nagrodę Literacką im. Marka Nowakowskiego – infor. red.). Skrzata rysuje sam mistrz Sławomir Łuczyński. Skrzat wykonany ręką mistrza oczywiście na plakacie…

  Wydarzeniem towarzyszącym będą Dni Aktywnych, czyli święto pabianickich organizacji pozarządowych. Jak co roku stworzą one Miasteczko Aktywności, gdzie zaprezentują mieszkańcom swoją działalność.

  Tego samego dnia rano odbędzie się zaś XXI Rajd Rowerowy im. prof. Jana Bernera o puchar prezydenta Pabianic i starosty pabianickiego. Start o godz. 9.50 (zbiórka 9.20) sprzed SP 5, a dalej ul. Zamkową, Warszawską, 3 Maja, Skargi, Graniczną, 20 Stycznia i Waltera Jankego. Meta na Lewitynie, a tam podsumowanie rajdu i losowanie nagród wśród uczestników. Trasa wynosi ok. 12 km. Wpisowe to 10 zł. Rajd organizują Towarzystwo Przyjaciół Pabianic oraz Szkoły Podstawowe nr 1, 5 i 17.

  Szczegóły na plakacie poniżej.

  Udostępnij