• News will be here
  • Prezydent Pabianic zaprasza na spotkanie informacyjne mieszkańców zainteresowanych dofinansowaniem w ramach programu priorytetowego „Czyste powietrze” i „Ciepłe mieszkanie”.

    Spotkanie odbędzie się 17 czerwca (poniedziałek) o godz. 15.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Pabianicach (ul. Zamkowa 16, pokój nr 4).

    W ramach obu programów można otrzymać dofinansowanie na wymianę pieców na urządzenia niskoemisyjne oraz na termomodernizację budynku. Z programu „Czyste powietrze” mogą skorzystać właściciele budynków jednorodzinnych. Program „Ciepłe mieszkanie I etap” skierowany jest do właścicieli lokali mieszkalnych i najemców lokali gminnych w budynkach wielorodzinnych. „Do programu Ciepłe Mieszkanie II etap” mogą przystąpić właściciele mieszkań i najemcy lokali stanowiących własność gminy (jeżeli nie wszystkie lokale mieszkalne w budynku stanowią własność gminy) oraz wspólnoty mieszkaniowe obejmujące od 3 do 7 lokali mieszkalnych.

    Wnioski do programów przyjmuje Urząd Miejski – Referat Programów Priorytetowych (ul. św. Jana 4, pokój nr 25, tel. 42 22 54 625 lub 509 309 848). Mieszkańcy Pabianic na miejscu mogą uzyskać informacje o warunkach programów, skonsultować wypełnienie wniosku i złożyć dokumenty. 

    Udostępnij