• News will be here
 • Dzisiaj w godzinach dopołudniowych na targowisku przy ul. Moniuszki można było spotkać profesora Marka Belkę, eurodeputowanego i kandydata Lewicy do Parlamentu Europejskiego.

  Profesor w ramach akcji „Belka Express” podróżuje po województwie w ostatnich dniach kampanii, zachęcając mieszkańców do oddania głosu na Lewicę. Towarzyszy mu poseł Tomasz Trela, wicewojewoda łódzki Grzegorz Majewski, lokalni działacze oraz pozostali kandydaci z Lewicy.

  – Nasz kraj, ale i Pabianice, widać jak się zmieniają i pięknieją, przyciągają turystów i inwestorów. A to wszystko dzięki środkom zewnętrznym z UE – podkreślał lider listy Lewicy, profesor Marek Belka. Dzięki wsparciu unijnemu możemy realizować inwestycje, które poprawiają jakość życia mieszkańców i wzmacniają lokalną gospodarkę.

  Podczas wizyty na targowisku profesor spotkał się z lokalnymi przedsiębiorcami i mieszkańcami, rozmawiając o ich codziennych problemach i wyzwaniach. Wiele osób wyrażało swoje zaniepokojenie przyszłością wsparcia unijnego i podkreślało znaczenie aktywnego udziału w nadchodzących wyborach.

  Najmłodszym z kandydatów Lewicy jest Mateusz Pietras, który startuje z ostatniego miejsca na liście.

  – Do Pabianic mam sentyment, to stąd pochodzi moja mama i babcia, dlatego zależy mi, aby to miasto mogło rozwijać się dalej, a bez UE będzie to trudne – powiedział. – Jako młody człowiek wierzę, że możemy wnieść świeże spojrzenie i energię do Parlamentu Europejskiego.

  W trakcie wydarzenia rozdawano materiały informacyjne. Akcja „Belka Express” ma na celu nie tylko promocję kandydatów Lewicy, ale także podkreślenie znaczenia Unii Europejskiej dla lokalnych społeczności.

  foto: Lewica

  Udostępnij

  Dodaj komentarz