• News will be here
 • Uczeń Szkoły Podstawowej w Dłutowie zajął III miejsce w finale wojewódzkim XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

  5 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi odbyły się rozstrzygnięcia etapów wojewódzkich dwóch konkursów – na rymowankę i plastycznego pt. „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Spotkanie prowadził dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Łodzi Michał Jodłowski.

  Na finał przyjechało 3 laureatów konkursu na rymowankę i 17 laureatów konkursu plastycznego wraz z rodzicami, nauczycielami i członkami rodzin. W województwie łódzkim konkurs plastyczny był podzielony na 19 rejonów, obejmujących zasięgiem 19 placówek terenowych KRUS. Jego uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa – klasy 0-III oraz II grupa – klasy IV-VIII.

  W tym roku w konkursie wzięła udział rekordowa liczba 4.464 uczniów ze 158 szkół podstawowych z naszego województwa. Laureatem w II grupie wiekowej został uczeń klasy VIII Szkoły Podstawowej w Dłutowie. Oliwier Ornaf zajął III miejsce.

  Wyróżnieni w etapie centralnym odbiorą nagrody 14 czerwca w Auli Kryształowej SGGW w Warszawie.

  foto: KRUS, szkoła w Dłutowie

  Udostępnij

  Dodaj komentarz