• News will be here
 • W czerwcu wybranych zostanie 720 posłów i posłanek do Parlamentu Europejskiego. Grono reprezentantów Polski w tym roku liczyć będzie 53 osoby. Czy wśród nich znajdzie się ktoś z Pabianic i naszego powiatu?

  Kraj podzielony jest na 13 okręgów. Województwo łódzkie to okręg nr 6. W wyborach do PE nie ma stałej przypisanej do okręgu liczby mandatów. Nie wiadomo więc, ilu posłów z łódzkiego trafi do Europarlamentu. To okaże się po wyborach.

  Wybory w Unii Europejskiej odbędą się od 6 do 9 czerwca. W Polsce będzie to niedziela, 9 czerwca, między godz. 7.00 a 21.00.

  Członkowie komisji wyborczej muszą sprawdzić naszą tożsamość, dlatego należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub paszport. Aby oddać ważny głos, należy postawić na karcie do głosowania znak „X” w kratce znajdującej się obok nazwiska danego kandydata.

  W niedzielnych eurowyborach o mandat poselski ubiegać będą się kandydaci pochodzący z naszego miasta i powiatu. Są to: Justyna Krasowicz (nr 2 na liście Komitetu Wyborczego Konfederacja Wolność i Niepodległość), Żaneta Nochowicz (nr 6 na liście Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni Samorządowcy – Normalna Polska w Normalnej Europie), Arkadiusz Jaksa (nr 5 na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Obywatelska), Mateusz Pietras (nr 10 na liście Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica), Adrian Padziński (nr 2 na liście Komitetu Wyborczego Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców), Sylwia Szymańska (nr 8 na liście Komitetu Wyborczego Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców).

  Lista wszystkich kandydatów z podziałem na komitety: https://wybory.gov.pl/pe2024/pl/kandydaci

  Wyszukiwarka obwodowych komisji wyborczych: https://www.wybory.gov.pl/pe2024/pl/obwodowe/wyszukiwarka

  Udostępnij

  Dodaj komentarz