• News will be here
 • W czwartek, 6 czerwca, w Przedszkolu Miejskim nr 5 przedszkolaki, kadra, rodzice, przedstawiciele samorządu obchodzili jego półwiecze!

  W uroczystości 50-lecia pabianickiej placówki oświatowej uczestniczyli: prezydent Grzegorz Mackiewicz, wiceprezydenci Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek i Dawid Zakrzewski, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu Waldemar Boryń z zastępcą Marcinem Jaworskim, dyrektorka PODNiDM Małgorzata Biegajło, a także przyjaciele i sympatycy przedszkola.

  Powitała wszystkich dyrektor PM nr 5 Łucja Piasecka: – Z ogromną dumą i radością zapraszam do wspólnego świętowania pięćdziesięciolecia naszego przedszkola. To niezwykłe osiągnięcie, które świadczy o długotrwałym zaangażowaniu, pasji i pracy wielu pokoleń nauczycieli, pracowników oraz społeczności lokalnej. Przez te wszystkie lata przedszkole stało się miejscem, w którym setki dzieci stawiały pierwsze kroki w swojej edukacji, nabywały nowe umiejętności, zawierały nowe przyjaźnie, odkrywały swoje talenty. To tu rozwijały się ich kreatywność, ciekawość świata i chęć poznawania go. Nie sposób nie wspomnieć o nauczycielach i pracownikach, którzy na przestrzeni lat wnieśli tutaj najwięcej. To dzięki waszemu zaangażowaniu, trosce i miłości do dzieci przedszkole było i jest miejscem pełnym ciepła, zrozumienia i bezpieczeństwa. Wasza praca jest fundamentem wspólnych sukcesów…

  Dyrektor podziękowała również rodzicom za ich ogromne wsparcie i zaangażowanie. 

  Oficjalnego otwarcia jubileuszu dokonała wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

  Pięćdziesiąt lat to być może dużo, a może jednak niewiele. Jednak przez ten czas działo się bardzo dużo. To podwórko i te ściany widziały bardzo wiele. Wielu najmłodszych zdobywało pierwsze umiejętności, ale także zawierało przyjaźnie, uczyło się, bawiło i właśnie tutaj wyrastali na dorosłych ludzi. Ci właśnie ludzie teraz pracują i tworzą społeczeństwo nie tylko tego miasta, ale także ościennych miast, a nawet krajów – mówiła.

  Wiceprezydent zaznaczyła również, jak ważna jest w pierwszych latach życia człowieka praca nauczycieli. Wyrazy uznania skierowała do dyrekcji oraz całego grona pedagogicznego PM 5, a także emerytowanych wychowawców, i rodziców oraz przedszkolaków, dla których „Piątka” jest „drugim domem”. 

  Szefowa PODNiDM Małgorzata Biegajło podziękowała dyrekcji za dotychczasową współpracę oraz wręczyła list gratulacyjny.

  Na takiej uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć występu artystycznego dzieci, a także wspaniałego tortu. Po odśpiewaniu „Stu lat” zapłonęły na nim fajerwerki, które odpalił prezydent Grzegorz Mackiewicz wraz z dyrektor Łucją Piasecką.

  Radość i jubileuszową zabawę zagwarantował najmłodszym i ich rodzicom wodzirej Piotr Pająk. Można było wziąć udział w zabawach muzycznych, wężyku, a także stać się agentem. Konkursy obejmowały też rywalizacje sportowe, jak np. przeznaczoną dla mam konkurencję rzucania piłką czy rozgrywki tatusiów w turnieju piłkarskim. Na pikniku korzystano również z takich aktywności jak malowanie twarzy, tatuaże czy uwielbiane przez dzieci dmuchane zamki.

  Jubileuszowy piknik upłynął w radosnej, rodzinnej atmosferze. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, rodziców oraz kadry PM 5.

  foto: red.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz