• News will be here
 • 7 i 8 czerwca w Zamościu odbyły się międzywojewódzkie mistrzostwa młodzików w sumo.

  Wystartowało w nich siedmiu młodzików PTC Pabianice. Pabianiczanie wywalczyli 6 medali indywidualnie oraz zajęli I miejsce w klasyfikacji klubowej.

  Bardzo dobry start zaliczył Lucjan Popecki, który zdobył dwa złote medale. W kategorii 85 kg pokonał w finale Jana Zająca (ULKS 28 Włyń), a w kategorii open wygrał z Maćkiem Kasprzakiem (Guliwer Kielce).

  Drugim zawodnikiem walczącym w finale był Kordian Świniarski (kat. 52 kg). Niestety, pabianiczanin przegrał z Brajanem Włodarczykiem (ASW Nelson Pabianice) i zajął II miejsce.

  W walkach o brązowe medale walczyło czterech zawodników: w kategorii 45 kg Robert Ejsmont wygrał z Mieszkiem Makowskim (ASW Nelson Pabianice); w kategorii 75 kg Eryk Raczyński pokonał Krzysztofa Obarę (Guliwer Kielce), a Wojtek Szwedziński (75 kg) wygrał z Igorem Godkiem (LUKS Syrena Gnojnica). Walkę o brązowy medal przegrał Adrian Osiczak (kat. 67 kg). Pokonał go Filip Małkowski (Master Łódź) i ostatecznie Adrian zajął V miejsce. W kategorii 60 kg Eryk grodzki uplasował się na miejscu VI.

  Udostępnij

  Dodaj komentarz