• News will be here
 • W poniedziałek, 10 czerwca, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

  Wakacji wypatruje z niecierpliwością nie tylko młodzież, ale także… młodzi duchem studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Do MOK-u przybyli wczoraj liczni goście, by wspólnie świętować zakończenie roku akademickiego 2023/2024. Obecni byli m.in.: poseł Krzysztof Habura, wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek i starosta Arkadiusz Jaksa.

  Uroczystość prowadziła prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Ewa Wadowska-Filarska. W jej trakcie wręczono tytuły „Honorowy Słuchacz UTW w Pabianicach”. Otrzymały je trzy panie: Dobrosława Dumka, Mirosława Anioł i Czesława Pawlaczyk.

  Pani prezes została zasypana pięknymi kwiatami i podziękowaniami.

  Przede wszystkim gratuluję dwudziestu jeden lat działalności. To już naprawdę piękny wynik. Uwielbiam do Was przychodzić, uwielbiam patrzeć w Wasze oczy pełne blasku, serca, cały czas chłonące wiedzę. Ten Wasz entuzjazm, który cały czas mnie zaraża i napawa optymizmem. A to dlatego, że mówią, iż to „jesień życia”, a Wy powodujecie, że jest ona najpiękniejszą jesienią, pełną kolorowych liści, słońca przebijającego się pomiędzy nimi, rozpraszającego poranne mgły. Dzięki tej społeczności, którą tworzycie, a jest Was ponad 300 osób, powodujecie, że ten czas jest dla Was czasem rozwoju, nowych znajomości, wspólnego obcowania. Dajecie też nadzieję na to, że ta społeczność nadal będzie trwała. Życzę Wam kolejnych lat! Wszystkim studentom chciałbym życzyć promocji na kolejny semestr! – mówił starosta Arkadiusz Jaksa.

  Wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek dodała: – Jak wiecie, naprawdę kocham tu przychodzić,. Kocham spotkania z państwem i czas, gdy możemy zamienić kilka zdań. Uwielbiam widzieć Was nie tylko na wykładach, choć wiem, że są one bardzo ważne, bo jest to jednak Uniwersytet Trzeciego Wieku. Cieszę się, że możemy spotykać się też na innych imprezach, na których jesteście. Moje odczucie jest takie, że jesteście pięknymi, cudownymi ludźmi, pięknymi i wewnętrznie, i zewnętrznie. Dajecie z siebie wszystko, pokazujecie światu, że w każdym wieku można robić rzeczy, o których się tylko zamarzy. Można malować, podróżować, a nawet skakać ze spadochronem. Jestem Wam za to bardzo wdzięczna, bo uważam, że wiek jest w głowie i sercu. Dziękuję Wam za tę energię, ten blask i radość, które nam dajecie. My z tego czerpiemy i cieszymy się, że mamy tak piękny, wspaniały Uniwersytet Trzeciego Wieku, piękny zarząd i cudowną panią prezes. Jesteście naszym światłem, drogowskazem, dajecie nam siłę. Życzę Wam, trochę jak młodzieży, która 21 czerwca zakończy rok szkolny, aby te wakacje były najlepszymi w Waszym życiu! Cieszcie się latem, cieszcie się słońcem i… widzimy się w październiku! Wszystkiego dobrego i pięknego!

  Po części oficjalnej nadszedł czas na artystyczną. Zgromadzeni mogli usłyszeć Dominikę Rydz-Kancler. Wykonała dobrze znane przeboje, np. „Tylko mnie poproś do tańca” Anny Jantar czy „Ja wysiadam” Anny Marii Jopek.

  Studentom pabianickiego UTW życzymy udanych wakacji!

  Udostępnij

  Dodaj komentarz