• News will be here
 • „35-lecie studniówki oraz 50 plus, czyli SOR, tj. Szalone Okrągłe Rocznice” – pod takim hasłem absolwenci I Liceum Ogólnokształcącego świętowali rocznicę matury oraz swoje „50-tki”.

  Impreza miała odbyć się w 2020 roku, ale jej organizację uniemożliwiła pandemia. Spotkać udało się w tym roku. W jubileuszu zorganizowanym w restauracji Paloma udział wzięły klasy: ogólna, angielska, mat-fiz i bio-chem. Motywem przewodnim był – z racji zaawansowanego wieku uczestników – Szpitalny Oddział Ratunkowy.

  Gości-pacjentów powitał zespół lekarzy dyżurujących. Została odczytana lista przyjętych do dalszej hospitalizacji. Wtedy rozpoczęła się zabawa. Oczywiście już na oddziale zamkniętym. Odbył się konkurs o wiedzy z czasów licealnych, który wygrała klasa matematyczna. W nagrodę otrzymała voucher na palenie skręta na morsowisku. Drugie miejsce zajęła klasa angielska, zdobywając voucher na przebiegnięcie maratonu. Klasa biologiczno-chemiczna wygrała voucher na darmowe ucięcie kopyta u dr. Michała, kolegi z mat-fizu. Wraz z voucherami klasy otrzymały także medale i upominki.

  Na imprezie nie zabrakło oczywiście tradycyjnego poloneza. Ze względu na formę jubileuszu, który inspirowany był szpitalem, zorganizowano także serię ćwiczeń i zajęć rehabilitacyjnych oraz posiłki regeneracyjne. Wybrano również królową i króla balu, których uhonorowano koronami i berłami. Para królewska zachwyciła widownię wspólnym tańcem. 

  Całość zwieńczył tort, szampan i grupowe zdjęcia… rentgenowskie. Impreza miała trwać do godziny 3.30, jednak ostatni pacjenci zostali wypisani około… 5.00.

  foto: organizatorzy

  Udostępnij

  Dodaj komentarz